| Babyneed a întrebat:

Sunt Andra, sunt din București.Am nevoie de o părere, pentru ca eu încerc sa înțeleg problema și jur ca nu reușesc. Îmi place de un băiat, coleg cu mine de 4 ani. Sunt clasa 12a. Adică am terminat. În 4 ani nu prea l-am băgat în seama și nici el mine. A început să-mi placa de el de prin martie, când a început sa ma tachineze spunându-mi "Anduța". Bun. Când vorbeam în clasă cu cineva, el se baga mereu, și ma enerva. Dar doar asa prin conversațiile mele. Toate bune și frumoase. Am zis ca nu, nu trebuie sa ma îndrăgostesc de el. Am încercat sa ma opresc. Am reușit. După un timp, acesta iar începe. M-a luat în brate de câteva ori. Țin minte ca mereu se oprea lângă mine și ma privea în ochi circa câteva secunde. Bun. După am avut un eveniment cu el, cu mașinile, s-a rezolvat. Mereu când ieșim în grup, ma tachinează, spune chestii ce știu ca uneori ma oftica. Se uita în ochii mei. Se mai joaca cu mine.Am ieșit cu toți la un grătar, și face la mine "Anduța, de ce nu mi-ai luat vinete, știi că-mi plac vinetele pe grătarel." bun. Și se uita la mine. După tot când venea pe lângă mine, ma tachina, și spunea în gluma sa pregătesc mai repede, deși lângă mine mai era 3 colege care pregăteau. După ce s-a terminat grătarul, vine și spune" îmi permiți să mă așez lângă tine? " i-am zis ok. Dupa a fost o faza care m-a enervat și el a venit, m-a luat în brate și ma întrebat ce am. Se uita la mine, și când ma uit, schimba privirea sau poate doar mi se pare mie. P.s țin sa menționez ca el a încercat sa fie cu o fata, dar nu a reușit, dar cei doi încă vorbesc, poate încă o place. Nu știu. Ce credeți de situația asta? App poate o persoana să placa o altă persoană, dar să nu-și de-a seama pentru că vorbește cu altcineva? Sau ceva de genul?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca flirteaza cu tine, cum flirteaza cu orice fata.
Daca simtea ceva pentru tine, iti spunea, ca nu mai este bebe mic si nu stie ce vrea.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai daca il placi de ce il tii la distanta? Probabil nu esti sigura de sentimentele lui si nu ai incredere. Se poate uneori ca o persoana sa nu realizeze ca place pe cineva ca acela e chiar sub nasul sau dar nu realizeaza ca de fapt e persoana pe care o cauta asiduu. Si el te place dar e nesigur pe sentimentele tale daca tu nu lasi sa se vada nimic. Deci fii si tu mai deschisa, arata i prin mici gesturi ca esti interesata.

| Babyneed explică (pentru HazelEyes77):

Se vede destul de binișor că îl plac. Nu știu dacă el și-a dat seama. Dar felul cum vorbesc și ma comport, uit la el, este evident consider eu. Sau poate și el are același bănuieli ca și mine în privința mea. Nu știu. Mi-e frica să îi spun, din culpa fostelor relații și refuzuri. Și din frica de a nu rade alții.

| Claudidi95 a răspuns:

Se poate. o întrebare pentru tine ai mai făcut sex? sau ai prieten? Băieții barbatii spun câte in luna și în stele. dacă are genul asta de comportări cu mai multe fete înseamnă că așa interacționează el cu fetele. Buni la vrăjeală și atat. depinde de tine, cât alegi sa investești. După părerea mea mai bine ignora-l, acorda atenție unui băiat care îți acorda timpul lui sau face eforturi să te cunoască sau respecte că fata. "Vrăjitori" genul sunt multi și caută să acumuleze cat mai multe cuceriri și bulgari și atat. Nu te atașa de asemenea persoana mai ales daca vrei o relație serioasă, o sa îți cheltuie timp ani din viața degeaba

| Babyneed explică (pentru Claudidi95):

Da. Și nu am prieten.

| Claudidi95 a răspuns (pentru Babyneed):

Ah ok pai daca știi în ce te bagi, Go for it vezi unde duce big grin baga-te in seama cu el dar nu la modul agasant sau așteaptă poate face el primul pas. Ideal ar fi sa fiți la un party sau club împreună, de acolo lucrurile merg de la sine de obicei

| consilierguru a răspuns:

MIe mi se pare ca te cam ia la misto. Daca chiar il placi incearca sa iesi cu el la o cafea si sa discutati dar din atitudinea lui eu zic ca e cam vagabond