| yonel321 a întrebat:

sunt baiat am 14 ani.nu arat rau.arat bine.am apelat la TPU.ptc vreau sa imi fac o prietena.pana acum n-am mai avut.si vreau sa incep acum sa imi fac.deci. cunosc o gramada de fete. dar nu stiu cum sa le fac sa ma placa.nu stiu cum sa vb cu ele.ma pierd cand vad o fata.va rog mult spuneti-mi cum procedez.cum ma comport in preajma lor. dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Tiffanny a răspuns:

Poi eu una is fata si imi place ca un baiat sa nu fie laudaros in fata mea,sa nu fumeze,sa nu bea,sa vorbeasca frumos,sa invete binisor si sa se imbrace bine. Apo daca iti place de o fata anuume,invit`o la un suc,la o brajitura, in parca sau undeva unde sa fiti doar voi doi, poate si inca vreo 2-3 prieteni. Nu trebuie sa-ti fie rusine.Si eu am aceeasi varsta ca a ta si pana acum a avut vreo 4 prieteni.Cand m`a intrebat primul daca as vrea sa fiu cu el nu am stiut ce sa-i zic si pana la urma i`a zis ca da si am fost vreo 5-6 luni impreuna. Incearca, nu fi prostut! Cu timiditatea mori de foame! Funda?:X

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Fii natural, nimănui nu îi place o persoană falsă.

| MishikiCrisy a răspuns:

Si eu sunt fata si cred ca am exact ce iti trebuie.
1. Genul de baieti pe placul majoritati fetelor:
- sa fie draguti, sa arati bine, in special sa nu fie grasi; laughing
- sa i-a note bune la scoala;
- sa nu fumeze, sa nu se drogheze, sa nu bea alcool (bere);
- sa fie duri, dar si dulci, de exemplu, ii ti mainile la spate, dar nu foarte strans, apoi ii le ti cu o mana, iar cu cealalta o mangai pe par. as muri daca mi-ar face unul asta, (unul cunoscut), deci trebuie sa fii un pic rau, dar nu foarte, in special sa nu te iei de cei fara aparare, sau mai prosturi;
- sa poata vorbii cu tine orice, de exemplu, la un test greu la fizica, nu vream nota 3, vream 4 laughing si am luat 5 big grin, m-am bucurat si in loc ca cel mai destept din clasa sa rade de mine, m-a felicitat pentru nota mea mica, in concluzie sa le susti la cele mai rusinoase chestii, ca sa poti rade despre asta cu o fata in loc sa tii se para fata ciudata;
2. Fii tu insati cand vorbesti cu o fata, iata cateva subiecte de discutie:
- fale complimentecand te intalnesti cu ea, spune-i ca par frumos are sau ca un lucru din tinuta ii scoate ochii in evidenta, si apoi spui ca ai observat ce ochii frumosi are;
- in timp ce vorbesti sau te plimbi cu ea, pune-i mana peste umpar, cand va opriti pune-i mana prin par, incearca sa o atingi, daca stati jos pune-i pana pe genunchi;
- plngeti-va despre scoala si testele initiale de la inceput, intreab-o ce-a facut la ele;
- comentati pe unii din colegii vostri, daca ii place barfa barfiti putin;
- Daca mancati ceva, spune-i ca era bun sa luati un...(spune o mancare, un suc, sau fructul tau preferat) si intreab-o apoi care e preferatul ei, si asa asungi la subiectul despre lucruri preferate;
Cam atat am, nu uita fetelor le place ca baiatul sa faca primul pas (dar nu foarte direct), in special ii spui cand sunteti singuri. Funda? big grin

| MishikiCrisy a răspuns:

Dintr-a 6-a poti avea iubit/a, deci nu trebuie neaparat sa mai creasca,

| IMC90 a răspuns:

Pentru inceput lasa pe altii sa stabileasca cat de bine arati. In al II-lea rand mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si tu sa te bagi in seama cu ele intr-un mod politicos,sa le faci complimente,sa filtrezi dar fara sa dai in nesimtire. Poarta`te frumos,fi lingusitor dar nu prea mult, dulce, cu bun gust.

| seby27278 a răspuns:

Buna! Fii tu insuti intreab-o cum este scoala daca mai are frati, surori, si o sa vezi ca o sa ai ce vorbi cu ea. Uite id meu ionutz_seby27.