| Da5689 a întrebat:

Buna, sunt baiat si am 19 ani,nu am avut prietena si nu stiu cum sa imi fac, as vrea sa incerc pe Facebook dar nu stiu ce sa le spun, cu ce sa incep. Daca sunt fete pe aici si ar putea sa imi spuna ce sa le scriu, ar fi de apreciat happy

Răspuns Apreciat de Editori
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu e o regula generala, incearca sa fii cat mai spontan si probabil vei avea succes!
Banuiesc ca iesi din casa, te duci la scoala/job sau ai diverse activitati care te scot din casa.
Poti oricand sa abordezi o fata care iti place si sa incepi cu un simplu "buna" si sa fii cat mai spontan.
Nu prea recomand Facebook, cele mai frumoase experiente sunt face to face.
Daca vrei neaparat pe Facebook, pune ochii pe o fata si uita-te atent la profilu ei.
Asa vezi ce ai si ce nu in comun cu ea, vezi ce-i place si gasesti foarte usor un subiect de discutie.
Nu incepe cu "buna" si apoi"ce faci" asta a mai primit de la inca 20-30 si crede-ma ca e satula.
In cel mai bun caz vei primi un raspuns sec sau doar un seen.
Deschide conversatia cu ceva ce o priveste pe ea in mod direct, va fi mult mai deschisa.
Evita sa fii prea serios si sa pui intrebari ca la un interviu.
Acum incearca si tu si vezi care cum sta treaba.
Succes!

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Lasand glumele si chestiile de genul, sunt oameni si la 30 de ani care debia au avut un sarut. Ar trebui in primul rand sa incerci sa fii mai sangvinic (google search daca nu stii ce inseamna) si sa incerci sa socializezi mai mult, sa iti faci prieteni prin intermediul prietenilor existenti. Sa participi la diferite proiecte, voluntariate s-a.m.d. Sa iesi mai des, sa incerci sa te mai duci printr-un club sau chestii de genul. Apuca-te de un sport in echipa sau orice.
Ce pot sa zic, sunt multe variante. Abordarea pe Facebook merge dar nu mereu si uneori e cam... jenanta. Mai sunt aplicatii pe telefon sau site-uri de matrimoniale de genul Tinder dar sincer eu chiar nu recomand. Daca esti in cautare de vreo relatie serioasa... mai bine nu laughing
Ai ogramada de variante de ales, dar daca stai in casa pe pc, nu o sa iti pice din cer o fata si o sa te bage in seama si vei face copii cu ea si vei pleca in Dubai. Chestiile astea nu exista.
In plus poate ar fi timpul sa lucrezi si pentru tine. Incearca sa citesti carti de dezvoltare personala, sa faci un sport, sa duci o viata sanatoasa (mancare sanatoasa + odihna).
Daca esti sedentar... atunci sa zici saru'mana daca vei imbratisa vreo fata laughing
Pune mana si fa ceva, nu mai pierde timpul.
Succes!

| sierra1 a răspuns:

La 19 ani cred că ești absolvent de liceu (și liceul n-a fost pe o insulă pustie și tu singurul elev). Ai mai avut colege și ați conversat, ați interrelaționat. Asta e tot...

| OldSoul a răspuns:

Renunta la abordarile pe Facebook.
O fata e abordata pe Facebook zilnic, de zeci de ori mai mult ca baietii.
Chiar crezi ca vei reusi sa iesi in evidenta astfel incat sa ai o sansa?
Sincer, cat timp ai pus aceasta intrebare, nu, nu ai sanse.

Sfatul meu e sa renunti la aceasta idee, si pe cat posibil sa incerci sa le abordezi in realitate, iti va prinde mult mai bine experinta, si vei avea si mai multe sanse.
Desigur, asta daca o faci normal, fara a parea disperat.

Uite un raspuns pe care l-am oferit zilele trecute unui alt utilizator, s-ar putea sa-ti ajute:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16509042/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cunostinta si incerci cât mai rapid sa te interezi pe unde iasa prin oras, sau ce hobburi au, pentru a face schimb de numere de telefon si a programa o intalnire, sa nu ramâi blocat doar prin mesaje, deoarece multe isi satisfac si cersesc atentie pe Facebook, vreind sa ramâna strict online nu sa parcurgã la mai mult.

| aimullah123 a răspuns:

David, iti voi da un raspuns scurt si concis. Trebuie sa mergi la psihoterapeut ca sa vezi de ce nu ai avut o prietena pana acum. Poate iti e rusine sa vorbesti cu fetele, poate te masturbezi in exces si nu mai simti nevoia de sex, sau altceva big grin

| Eduard196 a răspuns:

Pot sa te ajut cumva. Da-mi mesaj in privat

| gabriielaaa a răspuns:

Începe cu un buna. Ce mai faci?
Spui ca iti place poza ei si postările si vrei sa o cunosti. Apoi totul bine de la sine. Dar e mai usor sa întâlnești fete in realitate si sa ai o conversatie normală.
Totul începe cu un bună.

| barosanu69 a răspuns:

Le spui ca ai bmw si ca ai pl mare

| Neorxnawang a răspuns:

Eu am reusit sa imi fac prietene cu care am avut ceva in comun (pasiuni), cauta persoane cu interese comune, sunt aia batuti de soarta ce au prietene ( vezi Acces Direct ) si nu ai tu, da-o dracu de treaba laughing

| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a răspuns:

Scrie liniuta le asa:Buna, frumoas-o! Vrei sa te plimb in bemveu?