| anonim_4396 a întrebat:

Ma, De vreo 2 luni am niste "bubite" mici albe sub capul penisului dar nu dor sau afecteaza cu nimic pe alt site mi s-a zis ca ar putea fi candidoza voi ce credeti Ce simptome are candidoza daca o lasi netratata ce patesti nu doare nu ustura? La mine e ca un inel la baza capului penisului un "inel" mai inchis la culoare iar mai sus pe capul penisului e putin crapat sau zbarcit sau nu stiu cum sa zic AJUTOOOOOOOOOR! fuda + vot
sunt
Gamer23 din Ialomita

Răspuns Câştigător
| Bogdan1o a răspuns:

Spalate si daca se duce inseamna ca nu ai nimic...
daca ai peste 13-14 ani, esti la pubertate si inginena este foarte importanta, spalate in fiecare seara chiar si daca e doar pe penis
nu cred ca ai nimic, cea ce caracterizezi tu indica doar ca e ceva mizerie si la spalat cu apa si sapun dispare...
spalate si spune-mi daca e asawinking

| Gammer23 a răspuns (pentru Bogdan1o):

Da am 14 ani

| Bogdan1o a răspuns (pentru Gammer23):

Asculta-ma pe mine, spalate zilnic
te-ai spalat cand ai vz ca aia alea pe penis? s-au dus?
daca da atunci e ok si doar asta trebuie sa faci
nu totul e gata o boala, nu te speria inutil
insa daca te speli si tot ramane atunci da, du-te la medic

| Gammer23 a răspuns (pentru Bogdan1o):

Am facut baie dar nu chiar si acolo
ca ma gandesc ca detergentii au rol inflamator Dar tu ai avut bogdane?

| Bogdan1o a răspuns (pentru Gammer23):

Am avut cand eram mai mic, dupa 2 zile in care nu faci baie. sau nu iti speli penisul apare... spalate copile si pe urma daca nu merge du-te la medic...dar spalate

| Auray a răspuns (pentru Bogdan1o):

Salut bogdan stiu ca postarea e mai veche am aceeasi problema am 14 ani si asta... le am de mai mult timp dar nu ma dor nu ma manaca n uma afecteaza cu absolut nimic decat faptul lca sunt acolo am inteles ca e de la hormoni dar cred ca le am de 1-sau mai putin si nu au trecut ma spal di ncand in cand dar nu dispare...

10 răspunsuri:
| Mita28 a răspuns:

Daca nu te tratezi in viitor vei observa ca ai secretii albicioase branzoase si urat mirositoare. E bine sa mergi la un dermatolog si sa iti dea un tratament si sa te ti de el pana nu infestezi pe prietena ta si atunci o sa scapi si mai greu

| Gammer23 a răspuns (pentru Mita28):

De unde stii?
poti da un site cu o poza
?
Ati dau funda daca da

| Mita28 a răspuns (pentru Gammer23):

Nu esti singurul care a trecut prin asta. Se numeste candidoza sau tricomonas
http://www.sciencephoto.com/media/251549/enlarge
sau poate fi asta tricomonas http://www.ildermatologorisponde.it/trichomonas.html

| Gammer23 a răspuns (pentru Mita28):

Nu arata asa ma
sunt micutze bubitele cat un varf de creon sau un varf de ac mai gros

| Deju_Deju_1999 a răspuns:

Buna am 12 ani Si nu știu de ce mi-a apărut niște bubite in jurul capului a penisului ce ar trebui sa fac va rog ajutati-ma