| Aleeeeeeee a întrebat:

Hey guys happy nu stiu ce sa intampla cu mine de la un timp ma indragostesc foarte repedehee hee. Ieri inca eram indragostita de un colge de clasa, astazi m-am indragostit de un alt baiat laughing. Deja incep sa il uit pe colegul meu si ma gandesc tot timpul la celalat baiat, sunt sanse 60 % ca si el sa ma placa, doar ca el e in clasa 7 a si are 14 ani iar eu sunt in a 8a si am 13 anihee hee trebuia sa fie cu mine in clasa doar ca in clasa a 5 a a plecat in Spania, iar acum cand s-a intors a trebuit sa faca inca o data clasa a7a sad. Ce sa fac sa imi dea mai multa atentie, inca nu stiu prea multe despre el si as vrea sa aflu dar nu stiu cum sad? si sa il uit cat mai repede pe colegul meu pentru ca uneori sufar din cauza lui.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă tu suferi din dragoste de la vârsta de 13 ani ai o problemă gravă!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Eşti într-o ceaţă densă!
Nu poţi să-ţi vezi de treabă, dragostea nu este roză aşa cum o percepi tu!
Nu eşti pregătită pentru decepţie.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Nu e dragoste, e doar atractie fizica si, eventual obisnuinta. Nu poti capta interesul unui baiat, daca acesta nu te-a observat, nu s-a simtit atras de tine. Poate o sa-i captezi atentia, dar nu se va implica intr-o relatie cu tine din pricina faptului ca nu se simte atras de tine. Nu va mai loviti pe voi insiva, iar apoi spuneti ca aveti ghinion, ca asa a decis soarta etc. S-a intamplat sa suferiti din cauza voastra, la niciun caz din cauza vietii sau a destinului.

| Vizitiul a răspuns:

Sandy-Buna din nou, domnisoara. E posibil sa fie cum zici, nu am refuzat sa cred asta. Dar problema apare atunci cand tu simti ca iubesti mai multi. Iti spun eu ca aceia nu-i iubire, este doar o atractie fizica. Esti la o varsta in care orice este frumos te atrage. Ti-l doresti pentru ca este frumos, nu pentru ca are sufletul si caracterul frumos. Dragostea implica multe alte chestii, nu doar atractie fizica, un pupic si o imbratisare.

| Aleeeeeeee explică:

@Legiuitoarea, uneori ma simt prost din cauza lui straight face si vreau sa il uit, desi uneori am impresia ca el ma place happy

| Aleeeeeeee explică:

@Androgin cred ca si el ma place la scoala cand ne intalnim ma ia in brate happy si imi da atentie... nu e doar o obisnuinta, simt ca il plac...

| Cristiana_3603 a răspuns:

Vorbeste cu el, glumeste, vorbiti subiecte care lui i se par amuzante, baietilor le place ca o fata sa faca glume, si sa stii ca cu mine a mers. Daca vorbesti cu el mai mult o sa vezi ca dupa ceva timp el singur o sa vina la tine sa vorbiti, si asa usor usor va apropiati. Funda? big grin

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Zambeste mereu, discuta cu el.fii genul de fata sweet.Si eu am suferit din cauza unui baiat si inca mai sufar, imi place de el, stie acest lucru, dar ma ignora in continuare. Daca vrei sa il uiti pe colegul tau, scapa de orice fotografie cu el, arunca amintirile, stai mai mult cu prietenele, iesi in oras si distreaza-te.Stii doar ca ochii care nu se vad se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ce mai faci, cu scoala cum merge? ahhhaaaaaaaa, bine bine si eu tot asa, hai pa! pupici