| criss_5841 a întrebat:

sunt crisshappy Am si eu o intrebare happy Sunt cu unbaiat de 11 luni si ne e foarte bine cand suntem impreuna dar cand e sa fie acasa nu prea vrea sa vb la tel, eu il tot sun si el imi rasp si imi sp ca nu poate vorbi ca e cu parintii lui si chestii happy adevarul e ca il cam stresez dar asta e firea mea. Imi spune mereu ca ma iubeste dar acum e cu scoala de soferi si ne intalnim cam o data de doua ori pe saptamana si la tel vorbim cam o ora pe zi si prin mesaje. Nu e vorba ca eu cred ca ma insala dar ma enerveaza ca nu ma suna asa de mult ca inainte si ca mereu e obosit! Repet... cand ne intalnim ma ia in brate, e fericit. in fiecare zi imi spune ca ma iubeste! credeti ca e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce atunci cand e cu tine se comporta frumos si e ok, iti spune ca te iubeste, atunci nu cred ca trebuie sa iti faci griji.
FIecare mai trece prin diferite probleme, nu poate fi totul roz si de exemplu prietenul meu a fost si el asa o perioada, am discutat cu el despre asta, mi-a zis sa il inteleg ca trece printr-o perioada mai dificila si e si el ocupat cu lucru si foarte obosit; l-am inteles si din fericire nu a durat mult si totul a revenit la normal.
Oricine mai are momente proaste sau diferite treburie. Daca nu te suna asa des nu inseamna ca nu te iubeste, prietenul meu ma suna inainte de 20 de ori pe zi si nu exagerez deloc, poate chiar mai mult, insa acum 1-2 ori ma suna si inainte ne vedeam zilnic, acum am mai rarit intalnirile.Si totusi stiu ca ma iubeste, nu imi fac griji ca eu il inteleg, asa trebuie sa faci si tu.
Si ca sfat, daca vrei sa fi sunata mai des de el, fi putin mai indiferenta, nu il mai suna tu deloc sau suna-l dar putin, atunci el sigur te va suna cand va vedea ca tu nu prea il cauti asa mult.
Exact cum ti-a spus si el, ai incredere in el ca dupa aceea va fi totul bine.

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Pai, intelege'l. E o perioada mai grea, si are si el nevoie de spatiu.

| Ixchel a răspuns:

Lasă-l să termine cu şcoala de şoferi. Dacă comportamentul lui nu se schimbă, înseamnă că nu asta era problema şi ar trebui să discuţi cu el. Dar dacă revine la cum era înainte, totul va fi bine şi vei şti că a fost doar ceva de moment.

| criss_5841 explică:

Dar el mai are o saptamana si termina scoala de soferi!

| criss_5841 explică:

Lore. si am vorbit cu el i-am zis si a zis : hay ma iubita mea, intelege-ma si tu, acum e o perioada mai grea in care am mai putin timp'' dar dupa aceea o sa fie bine ''

| criss_5841 explică:

Deci problema e la mine luna?sad cum sa fiu? ca in niciun caz nu vreau sa-l pierd

| luna a răspuns:

Problema este doar a ta.Deja citind ce ai scris, m-a luat groaza.Bietul baiat sad nu faci decat sa il sufoci.Telefoane,mesaje intr-una, lasa-i si lui spatiu iar daca continui asa sunt foarte sigura ca ai sa il pierzi.NIMENI nu isi doreste alaturi o persoana posesiva.

| balonashhh [;;)] a răspuns:

Am avut si eu momete cand a fost asa trebuie sa al intelegi ca la inceut nu va mai fi nikiodata acum v-ati cunoscut deja mai bine si numai trebuie sa te sue mereu sau sa ati zicaa mereu ce faci iubita si eu am o rel tot de 11 luni e normal sa se maii raceaska uu incearca sa i fi alaturi si sa al susti cat se poate de mult nu incerka sai faci reprosuri e o greseala pe care multe din noi o facem bailetilor nu le place sa kli se faca reprosuri noi ne asteptam ca daca oi ii iubim asa si daca i sunam mereu sau daca am vre sa stea mereu cu noi... asa ar trebui sa gadeaska si ei... e insa aici vei avea o dezamagire baieti gandesc cu mult logik au mai mult orgoliu ca noi si sunt mai reci nu e pentru faptul ca nu ne ar iubi insa. asa sunt ei :* sfatu meu e sa incerci saa al sustii si sa nu ai reprosezi nimic. pentru ca eu am fc de cateva ori si am ajuns prin a ne despp :* baaftaa:*

| jgsdfkhg a răspuns:

Asa facea si fostul meu prietensi la o saptamana am aflat ca avea alta relatie... normal ca ne-am despartit! Acum sunt cu un baiat care ma suna tot timpul si ne intelegem perfect! ai grija cu el sa nu te insele! succes!