| GherghiceanuCristian a întrebat:

Sunt Cristi si am 15 ani.Imi pace de o fata:
Ideea este ca eu i-am compus o poezie si am luat un trandafir,apoi m-am pus in genunchi si i am recitat poezia apoi i- am dat trandafirul si am intrebat-o daca vrea sa fie impreuna cu mine.
Ea a zis stai sa ma gandesc, a inceput sa planga si a zis da, apoi m-a luat in brate.
Ideea este ca mai tarziu un pic am vrut sa o sarut.intai am intrebat-o daca suntem impreuna si ea a spus oarecum da...si apoi a inceput o discutie ca e prea mica(are 13 ani) si eu am ramas surprins...acum incerc sa fiu cu ea.Imi place mult de ea. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| GemaSI a răspuns:

Frumos modul în care ai cerut-o,apropo,ar vrea să fie cu tine,dar ceva nu o lasă,poate părinții sau ceva ce are pe suflet,discută cu ea mai mult și rezolvați problema,cred că are doar un blocaj emoțional,dar dacă o sprijini își va reveni,trebuie doar să-i fi alături și să o încurajezi că mergeți într-o direcție bună,ea spune că este mică, într-un fel are dreptate, poate mică pentru o astfel de relație la nivel emoțional, spune-i că totul poate fi bine dacă fiecare pune ceva în acestă relație, deoarece astfel va căpăta încredere.

| GherghiceanuCristian explică (pentru GemaSI):

Da...chiar are un blocaj emotional.
De curand s-a certat cu cea mai buna prietena si a aflat ca mama ei sufera de cancer...cu atat mai mult a si suparat-o datorita acelei prietene care a fost la ea acasa, s-a imbatat, iar apoi a facut galagie si vecinii au chemat politia.Multumesc ca m-ai facut sa inteleg.

9 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Sunteti mici, dar ce ai facut tu este demn de lauda, bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotionant.

| ychigo a răspuns:

E cu adevărat mica si totodată nu singura din lume, mai las-o sa crească, tu cauta-ti alta si daca te place si ea poate după un timp veți avea parte unul de altul.

| celdesuspendat a răspuns:

Problema e ca amandoi sunteti inca prea mici. nu sunteti suficient de maturi sa "manevrati" o relatie. de-aici asa-zisele probleme.

| GherghiceanuCristian explică (pentru celdesuspendat):

Trebuie sa intelegi ca prin relatie nu o sa o cer in casatorie...nu o sa ma culc cu ea etc...in fine.

| User5821 a răspuns:

Chiar este foarte mica, ai grija de ea, explica-i cum sta treaba, ca nu vrei sa iti bati joc, ca o placi cu adevarat si arata-i ca-ti pasa si ca vrei sa o ajuti.
Good luck, man!
Nu uita, orice atentie, cat de mica, poate fi un pas in plus.
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru User5821):

Daca unui baiat place "cu adevarat" o fata inseamna ca nu vrea "sa-si bata joc"? Placutul anuleaza hormonii sexuali? Cu ce sa o ajute, mai exact? Si tu de unde stii cum sta treaba si ca nu vrea sa isi bata joc, esti tac-su? De unde apareti, frate, asa inteligenti, de la Cernobil?