| Nikoleeeeeeeeee a întrebat:

Sunt cu el de 1 an.El a fost cu o tipa de care s-a despartit acum 2 ani dar cu care nu mai tine legatura. Tipa asta l-a inselat cu cel mai bun prieten dupa 5 ani de relatie si lalala era mega geloasa(asa imi spune el)Ideea e ca eu nu sunt deloc geloasa nu-l intreb ce face,unde merge, cand vine, cu cine sta...stiti voi intrebari din astea pisaloage, pentru ca si eu am avut o relatie inaintea sa il cunosc cu un baiat gelos si stiu ce inseamna sa te frece cineva la cap. La inceput m-a rugat sa stau departe de prietenii lui pentru ca ii este frica de faptul ca o sa ne despartim si el n-o sa mai poata iesii cu ei(povestea asta s-a intamplat cu tipa aceea).Am aceeptat pentru ca ma interesa el nu prietenii lui si atata timp cat nu-mi ascundea nimic eram fericita(oriunde mergea cu oricine mergea ma invita si pe mine).De la un timp ma simt in plus atunci cand ies cu el si prietenii lui, au secrete si eu ma fac ca nu aud sau ca nu vad...Aici vroiam sa ajung.Am incercat de nenumarate ori sa vorbesc cu el sa-i explic cum ma simt dar imi taie cuvintele spunandu-mi ca mi se pare si ca nu are rost sa avem astfel de discutii ca el vrea sa fie linistit ca nu-i place scandalul.De cand si-a luat telefon nou sta toata ziua cu el in mana si la baie merge tot cu el.I-am explicat ca nu ma deranjeaza si nu ma intereseaza ce tot face,cu cine vorbeste doar ca as prefera sa nu ma lase deoparte pentru ca asta se intampla, fara imbratisari fara cum ti-a fost astazi, parca sunt invizibila.Ma suna, imi spune:hai la mine si el sta la calculator sau pe telefon si eu ma uit pe pereti, iar cand are chef de stiti voi se comporta ca si cum ar fi totul perfect intre noi.De atunci ma compara cu tipa aia si-mi zice ca ii calc peste intimitate ca el nu mai poate sta pe facebook nici pe mess din cauza mea.ca ma uit eu ce face.Nu stiu ce sa fac sau cum sa-i explic ca are o problema, ca ma vede ca ea atunci cand ii spun ce ma nemultumeste.Aveti idee? Ma simt foarte aiurea de fiecare data cand imi zice si nici nu stiu cum sa-l vindec de frica asta a lui. Zilele astea m-am hotarat sa-l ignor pentru ca sunt mega agitata si suparata cand ma gandesc ca dupa ce ma suna si-mi zice hai intr-un loc, il vad cu telefonul ala in mana. Oare e bine? pupici

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pana sa-l ignori tu, te cam ignora el. Nu realizezi ca deja esti cam in plus, ca il deranjezi?

| Empathizer a răspuns:

Raspunde-i cu aceeasi moneda: ia-ti un tefefon smecher si stai cu nasul in el la intalnirile voastre. Pana nu experimenteaza si el senzatia ca i se ignora prezenta, nu ai cum sa-l faci sa inteleaga.

| Nikoleeeeeeeeee explică (pentru Empathizer):

Asta aveam de gand sa fac.Incerc si asa.Multumesc!

| Demonull a răspuns:

Cati ani are 16.17? Ma gandesc ca un om interesat de o relatie nu isi petrece toata ziua in fata la pc, sau cu telefonul in mana.Ingnora-l si tu, nu-i mai fa pe plac, cand te cheama undeva refuza-l, iesi cu fetele pentru a mai evita sa fii ceva de genu „cutu cutu hai pana la mine" tongueCa o relatie sa mearga trebuie sa fii deschis din toate punctele de vedere, spre exemplu eu mi-am dorit o relatie stabila asa ca am rupt legatura cu foste, sau pretendente iar acum actuala imi stie toate parolele de la orice site din acesta de socializare.de ce? pentru ca nu am nimic de ascuns. Bafta.

| Nikoleeeeeeeeee explică (pentru Demonull):

„cutu cutu hai pana la mine" Ai mare dreptate! Multumesc

| Demonull a răspuns (pentru Nikoleeeeeeeeee):

Poate m-am exprimat mai dur, dar sincer din ce ai scris tu asa estetongue

| Ozdogan a răspuns:

Buna! Ar trebui sa discuti cu el indiferent de ce zice.Il rogi frumos sa te asculte si pe tine.Zi-i ca te deranjeaza ca te compara cu acea fosta. Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti dar nu trebuie sa te compare cu alta.Nici tu nu trebuie sa exagerezi sa-i calci intimitatea ca nu e frumos.
Intreaba-l daca are pe altcineva. Spune-i si tu cum te simti, nu tine in tine.Comunicarea este cea mai buna.Nu te teme cred ca va intelege! Apropo:poate ii place noul lui telefon thinking probabil e incantat de el asta nu inseamna ca vorbeste cu cineva...Kisses :* Fundite te rog?; o3love struck

| ralukuu a răspuns:

Incearca sa ii explici ca ti se pare ca te cam ignora (de fapt chiar face chestia asta )....offff...viatza asta!
probabil ca s-a saturat si nu mai vrea sa fie cu tine(stiu cum e)...
dar vorba aceea "iubire cu forta nu se poate" nushtiu incercati sa va distrati sau...nushtiu..ai o situatie cam incurcata. iti doresc numai bine! te puup!

| Nikoleeeeeeeeee explică (pentru ralukuu):

Pai asta e si ideea ca eu nu mai inteleg nimic. Daca ii spun zice aa da asa imi facea si aia si lalala incepe sa se enerveze.Cand l-am intrebat, mai spune-mi daca te-ai plictisit ca nu e o problema, am primit un raspuns de genu:stai linistita nu-ti face tu probleme din cauza asta, eu tin la tine enorm.

| ralukuu a răspuns (pentru Nikoleeeeeeeeee):

Daca ti-a raspuns asa inseamna ca il cam doare la basca de tine...sincer asta e parerea mea...acum nu stiu ce sa zic. sa stii ca ar trebui sa nu ii mai faci pe plac ignora-l! pur si simplu..Bafta! ppuuup!