| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt cu iubitul meu de 1 an happyel e din Husi iar eu din Satu Mare, ne-am cunoscut pe mess ne-am atasat ft mult unu d celalalt si in aprilie a vnt la mine cand a vnt ne-am iubit si mai mult iar din cauza ca nu prea se gasesc locuri de munca aici a trebui sa plece inapoi acasa dupa 2 lunisad. Apoi el a plecat la Constanta unde momentan lucreaza la o firma de acoperisuri, a mers acolo deoarece se plateste bine si isi strange niste bani si o sa vine in cateva saptamani inapoi, in iulie am fost la el si am stat 2 saptamana la marelove struck a fost o vara ft frumoasa si ne-am atasat si mai mult unu d celalalt facand si unele chestii dar nu doar din punctul acesta d vedere.Cand am venit acasa am vnt k trenul si a venit k mine pana in gara si am plans ft tare aman2sadpentru ca ne iubim ft mult, iar acum ca nu l-am vazut numai la web de cateva ori normal ca mi-e dor de el.Plang noapte si zi, am multe nopti nedormite si mai multe.Chestia e ca tatal meu nu prea e de acord sa vina inapoi ca tot timpu zice da daca nu isi gaseste un loc d munca bun sau cv, dar tata are ft multe cunostinte si ar putea sa il bage undeva la munca cu pile doar k e ft orgolios:-s. Ce ar trebui sa fac sa fie si tatal meu de acord?:sNe iubim ft mult si ne este ft greu sa stam departestraight face

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

II spui ceea ce simti, ca-l iubesti cu adevarat, ca va iubiti reciproc.Si ca este fiica lui, pana la urma nu meriti sa te faca sa suferi tatal tau, daca te poate ajuta, sa te ajute.II spui tata, stii cat de mult il iubesc, si il vreau langa mine, sufar pentru ca nu suntem impreuna, nu e aici cu mine, te rog cauta-i de lucru, cat mai aproape de mine si unde sa-i fie si lui bine. Eu nu mai rezist fara el! Poate t va intelege, desigur daca are capul pe umeri, si tine la tine.:*

7 răspunsuri:
| bebelotz a răspuns:

Spune-i ca se gandeasca bine si sa inteleaga ca nu este doar un simplu capriciu de al tau, sczuza-ma dar nu ai specificat ce varsta ai, dar in orice caz tatici au impresia de cele mai multe ori ca fetele lor astazi plac un baiat si maine altu dika ca sunt doar niste capricii si apoi le trec, tu explica-i tatalui tau ca esti cu el de un an de zile si ca il iubesti mult si ca il vei iubii si de aici inainte la fel de mult deci daca tatal tau te iubeste il va accepta pentru tine, apropo succes big grinwinking

| Ramo_9946 a răspuns (pentru bebelotz):

Am imd 15 anibig grinhappyPrima data cand a vnt a vnt chiar de Pasti si in prima zi d pasti l-am dus pe prietenul meu la spitalstraight facea trebui sa il opereze de apendicita acutasadSi dupa ce a esit din spital normal nu avea voie a lucreze maxim 1 luna dar aia de la chirie l-a dat afr si a stat la mine si a trebuit sa mearga la munca sa nu zica tatal meu cv.Si at aveam discutii k tata tot timpu avea cv de comentat e un om dificil:-sstraight faceDar totusi va multumesc pentru sfaturihappyMai astept si altele:*

| goodbyee a răspuns:

Lasa-mi id de mess in privat, te rog.

| lalalalallll a răspuns:

Așa mic e iubitul tău? laughing

| Ralu20 a răspuns:

Exprima-ti sentimentele in fata lui si vorbeste-i despre dragostea dintre voi... poate cand o sa isi dea seama da iubirea voastra si va va intelege va fi de acord. Pana atunci incearca sa intelegi ca tatal tau este ingrijorat pentru tine si iti vrea doar binelehappy.

| AdrianL a răspuns:

Trebuie sa-i spui ceva de genu "tu nu ai iubit niciodata?" trebuie sa-i spui ca esti cu el de un an si ca nu mai suporti sa stai departe de el el e un tata ca in unele cazuri nu-i da voie la fata lui sa aiba un iubit pentru ca e frica ca o sa te piarda sau ca e prost da bine spune-i ca te completeaza mult si te face fericita si mai exact spune-i tot ce ai zis tu mai sus.Pentru ca prost sa fi si sa stai in calea dragostei.Da scuze de "roman"

| Ramo_9946 a răspuns (pentru AdrianL):

Mai sunt cam 2 saptamani pana ce vine...si nu prea am curaj sa ma pun in fata lui tata si sa ii zic:-s nu stiu dc.Si trebuie sa il bage undeva la munca k pile pentru ca are multe cunostinte... oriunde merg cu el toti din roas il salut si cand il intrebare cine a fost?:s Pai un patron de la nu stiu ce firma deci are multe cunostinte si nastraight facear trebui sa stau k el de vb intr-o zibig grinhappy:*mersi pentru sfat