| Lilia2621 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 5 luni. Nu am avut relatii sexuale inca cu el. Pina acum nu mi-a zis niciodata, dar acum o saptamana a venit la mine acasa, si am baut, si atunci m-a intrebat daca vreau sa avem relatii. Eu i-am zis ca nu, ca inca nu sunt pregatita. La inceput parca s-a suparat, dar apoi parca m-a inteles. M-am gindit aceste zile la aceasta si i-am zis iubitului meu ca da, ca vreau sa-mi pierd virginitatea cu el, dar ca sa fie dupa examene ( termin in 3 saptamani). Dar acum nu mai sunt sigura ca vreau, e un pas foarte important pentru mine si imi este frica. Cum pot sa-i spun ca inca nu vreau sa-mi incep viata sexuala, inca nu sunt sigura de ce simt pentru el. Cum ii zic, credeti ca m-ar astepta pina voi fi pregatita? Ambii avem 19 ani.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu te lua dupa disperatii de mai sus. Spune-i simplu ca vrei sa mai astepte, mai ales ca nu esti sigura de sentimentele tale. Daca te simti nepregatita, poate ca nu e el persoana potrivita.

5 răspunsuri:
| Seducatorul a răspuns:

Chestile astea ar trebuie sa fie ceva de moment/spontan, ca e o prostie sa programezi un act sexual! Avand in vedere ca ai 19 poti sa faci sex linistita.

Răspuns utilizator avertizat
| zHeArTz a răspuns:

Pff... imi pare rau pentru el, sincer. Iti garantez ca este foarte naspa pentru un baiat (18 ani+) sa astepte mai mult de 3 luni. Pun pariu ca isi pune intrebari gen : '' Nu ma iubeste?'' - '' Nu vrea cu mine?'' - ''Gresesc cu ceva?" etc. Nu imi pasa daca te superi pe mine sau crezi ca sunt nesimtit, porc, etc. Iti spun doar realitatea. Daca nu faci ceva in legatura cu asta nu garantez ca relatia o sa mai dureza mai mult de... o luna sau doua sad. Este simplu, il placi? ok, demonstreaza. Nu il placi? Pa! urmatorul. happy

| aLexyKuu a răspuns:

Daca te respecta indeajuns de mult va trebuii sa te astepte.
Asa gandesc eu :-s

| Brazilia_Stefan_1989 a răspuns:

Daca te iubeste da