| Lilia2621 a întrebat:

Nu stiu daca ar trebui sa am incredere in iubitul meu! Suntem de 5 luni, nu ne vedem prea des pentru ca el mereu este "ocupat" cu studiile. Cind suntem impreuna ma trateaza ca pe o printesa, de multe ori cind am mers sa mincam undeva el imi platea, de ziua mea mi-a cumparat un cadou scump. Mereu imi face complimente, si ultima zi cind ni-am vazut mi-a zis ca ma iubeste (eu niciodata). Le-a zis parintilor lui ca are iubita (nu m-a prezentat), si mi-a zis ca doreste s-o cunoasca pe mama mea. Niciodata nu m-a atins, mereu m-a respectat. Acum o saptamana m-a intrebat daca vreau sa avem relatii sexuale (sunt virgina), i-am spus ca nu, dar peste citeva zile i-am spus ca da, doresc sa imi pierd virginitatea cu el dar ca sa mai astepte inca putin. Stie de la inceputul relatiei ca sunt virgina, pentru ca la inceput mi-a zis odata sa facem sex si eu i-am zis ca nu, si de atunci niciodata nu a mai deschis acest subiect pina acum. Dar nu sunt sigura de ce simt pentru el, si nici nu sunt sigura daca cu adevarat simte ceva pentru mine. A facut multe lucruri frumoase pentru mine, dar citeodata am impresia ca nu vrea sa gaseasca timp ca sa ne vedem, pentru ca daca ar vrea ar gasi timp. Mi-e frica ca dupa ce vom avea relatii sexuale ma va lasa, nu stiu ce sa fac, ajutor! Ambii avem 19 ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg ce face atat de extraordinar pentru tine. Iti cumpara cadouri scumpe si plateste consumatia. Asta nu inseamna ca face un efort, daca parintii lui sunt instariti, banii nu inseamna nimic pentru el. Asa ca nu se pune problema de un efort, tati si mami au bani iar el e invatat sa-i cheltuie. Efort ar fi sa renunte la ceva ce ii place sau sa-si faca timp pentru tine si se pare ca nu prea e dispus. Nu confunda cateva cadouri, care pentru el sunt insignifiante, cu iubirea.

De asemenea nu te amagi, daca veti face sex nu inseamna ca veti si ramane impreuna. Nu il cunoastem asa ca nu iti putem oferi un sfat. Singurul sfat pe care ti-l pot oferi ar fi sa nu te lasi orbita de aparente.

9 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Acorda-i putin spatiu, nu stiu ce fire este el, dar mie unul nu-mi place cand o fata vrea sa "comunicam" 24/7, adica am si eu nevoie de putin spatiu de respirat, asa sunt unii dintre noi. Spune-i ca trebuie sa purtati o discutie serioasa si dezbatezi problema in cauza, ar trebuie sa puteti s-o rezolvati intre voi, dragoste cu sila nu se poate, parerea mea.

| neutrino a răspuns:

Ti-e frica de adevar? Acum cateva minute erai "o prietena", acum revii cu aceeasi intrebare. Raspunsul meu este acelasi, cu mentiunea ca esti penibila daca tu chiar crezi ca pentru o partida de sex baiatul acesta va imbatrani langa tine.

| Lilia2621 explică (pentru neutrino):

Scuze dar cred ca pot sa pun cite intrebari imi doresc si sa le repet de cite ori vreau, si imi pare aiurea sa-mi zici ca sunt penibila.

| cristimihailov a răspuns:

O sa mearga la vecine.

| Alcyon a răspuns:

Ce sa-ti spun... Din ce-am observat de-a lungul timpului, cand un baiat/barbat iti spune ca e prea ocupat ca sa se intalneasca cu tine, e de rau. Inseamna ca nu e dispus sa se implice foarte mult sau pur si simplu nu e prea interesat de persoana ta. Daca acum n-are timp" de tine, ce-o sa faca atunci cand o sa se angajeze si-o sa stea la job cam 8-9 ore pe zi? O sa va vedeti doar o data pe luna?

Răspuns utilizator avertizat
| zHeArTz a răspuns:

Pff... e clar, o sa se lase cu o despartire. O sa fiu sincer cu tine, la 19 ani sa stai 5 luni cu o fata fara pic de contact sexual, macar oral... e greu. Eu zic ca te iubeste happy Doar ca isi pune intrebari gen : ''Nu ma iubeste?''-''Nu vrea cu mine''-'"Gresesc cu ceva?'' etc. E plictisit sad doreste ca relatia sa avanseze la un alt nivel. Pentru unii baieti sexul este o dovada de iubire, tine mintewinking. Acum crezi ce vrei tongue, poti sa zici ca sunt nesimtit, porc, misogin etc. Dar, asta este realitatea happy. Bafta :**

| baldabaclost a răspuns:

Eu zic sa mai astepti... daca te iubeste iti va intelege decizia.
sh daca nici tu nu stii ce simti pentru el CLAR trebuie sa astepti!
Virginitatea e un lucru foarte pretios pentru fete, nu trebuie dat la orice baiat ce iti zambeste frumos...
Sper ca te-am ajutat
pupici kiss