| alin_5615 a întrebat:

sunt cu o fata de aproape un an, timp in care ne-am mai si certat, apoi ne-am impacat.de aproape o saptamana nu-mi raspunde la beep-uri, in schimb vorbim seara pe messenger sau cand o sun eu.imi spune ca ma iubeste, dar nu stiu ce sa mai cred.motivul pentru care zice ea ca nu poate sa imi raspuna la beep-uri ca inainte e acela ca a inceput perioada tezelor, testelor si nu prea mai sta cu telefonul`n mana.sa fie asa? sa-ti rapeasca atata timp niste nenorocite de teze? inca o chestie care ma deranjeaza e ca niciodata nu-mi spune sa ne intalnim, asteapta tot timpul eu sa fiu acela care "planuieste intalnirile", iar weekend-ul trecut m-a refuzat. a zis ca nu poate sa vina sa ne vedem pentru ca are mult de invatat.si nu e prima data cand ma refuza.de obicei ne intalnim de vreo 2/saptamana. ea e mai mica ca mine cu 4 ani.sa fie o pb si varsta?

2 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Poate vrea mai mult initiativa de la tine, insistente. Oricum nu dramatiza atat. Ca nu vrea sa vorbeasca mereu la tel nu e o problema. Poate s-a plictisit. Oricum daca banuiesti ca are pe altcineva sau ca nu te mai iubeste, supune-o la diferite teste care sa te ajute sa iti dai seama.sau incearca sa afli tu singur daca are pe altcineva.

| puyshor a răspuns:

Pai, tu sti cum sunt fetele, vor insistente din partea baietilor nu sa fie ele alea care insista.totusi e posibil sa spuna adevarul sau chiar sa minta. tu ar trebui sa-ti dai seama de comportamentul ei de dinainte si de acum. de ce nu o lasi o saptamana macar fara sa o suni, sa ii trimiti mesaje nici pe mess, nimic. daca ea chiar tine la tine si nu vrea sa se termine relatia o sa te caute ea in 2, 3 sau patru zile. daca ea nu o sa te caute atunci chiar e o problema.