| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu o fata de aproximativ un an, timp in care m-am certat de cateva ori cu ea apoi m-am impacat.de aprox. 1 saptamana, nu-mi mai raspunde la beep-uri mai deloc(motivul e faptul ca are niste teste importante si niste teze cica)vorbim doar seara cand o sun, si cand intra pe mess.imi trimite mesaje cu scuze, imi spune ca ma iubeste, dar nu stiu ce sa mai cred.nu e vorba ca nu are credit, dar ma deranjeaza foarte mult ca nu da si ea cu "semnu`n viata". ca inaintesadniciodata nu-mi spune ca vrea sa se intalneasca cu mine, tot timpul eu sunt acela care "da intalniri". trebuia sa ne intalnim weekend-ul trecut insa din cauza testelor nu s-a mai putut.chiar atat de mult timp iti poate rapi niste teste, examene?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, testele si tezele ii rapesc tot timpul. Pana la urma e eleva si e normal ca scoala sa fie principala ei indatorire si preocupare. E normal ca in perioada examenelor tu sa o sustii chiar daca va vedeti mai rar. Asta nu inseamna ca nu te iubeste, ci ca e o persoana responsabila si are o ierarhie corecta a prioritatilor. Fii mandru de partenera ta!

| picea a răspuns:

Eu cred ca se gandeste ea la ceva, poate vrea sa vada cum reactionezi tu, dar cand iubesti cu adevarat din cand in cand te mai gandesti si la persoana iubita nu? Nu mai fi tu primul care o suna, o cauta, las o sa vezi cand te suna ea, iar daca nu atat a fost sa fie. O relatie nu se poate incheia asa dintr o data, cel mai bine ar fi sa ti spuna in fata ce are dar poate ca nu are curaj sa te faca pe tine sa suferi.

| picea a răspuns:

Inca ceva daca vezi ca vorbeste sec cu tine nu ii pune multe intrebari asta o va deranja.Scurt si la subiect.bafta!

| RoxyAde a răspuns:

Incearca sa o intelegi, e o perioada mai stresanta pentru ea si grea. Nu o bate la cap ca mai rau faci. E normal sa ii ocupe mult timp examenele daca doreste sa aiba niste rezultate excelente.Ar trebui chiar sa fi mandru de ea. Ai si tu putina rabdare pana trec examenele si apoi veti avea mai mult timp pentru voi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA!
in loc sa o intelegi tu o stresezi...cum sa nu fie importate...ai sa vezi ca dupa ce termina cu ele o sa fie ca la inceput