| Park1Suin a întrebat:

Vai,chiar sunt in soc! Aseara un baiat mi-a zis ca vrea s-a ne intalnim pe undeva in oras.Eu,desigur am zis ca saptamana urmatoare nu am timp caci sunt pe la rude.Problema e ca nu ma prea pricep la chestii cum ar fi intalnirile,ce trebuie sa fac,cum ma comport,etc, etc.Ce sa fac, sa accept intalnirea sau nu? Unde s-a ne intalnim?

11 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ascultă-mă.

Nu ești acolo ca să impresionezi, e prima întâlnire, e normal să fiți mai timizi la început, mai misterioși.
Probabil că amândoi veți încerca să fiți perfecți, să ascundeți defectele unul de altul. Dacă e ok tipul la plecare ai putea să-l îmbrățișezi, chiar ar fi drăguț.

Să ai grijă de tine.

| greyhound a răspuns:

Accepta intalnirea, lasa-l pe el sa aleaga locul, nu-ti fie teama, improvizeaza.
Pana la urma e doar o prima intalnire, nu trebuie sa te chinui sa-i faci o impresie extraordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem: citi ani ai, etc?

| KateMiddleton a răspuns:

Of,sa incep sa scriu din,nou,tu vei respinge tot spunind:sunt timida. Daca esti timida(si eu stiu ca nu e asa)e doar un fel de protectie,atunci ai de gind sa mori batrana, urita, bolnava si fara familie, pentru ca in tinerete ai fost, adica credeai ca ai fost timida.Si el e timid,ti-am spus abia daca vorbeste,dar fa prima incercare,e asa de greu sa-l intrebi Ce ii place,ce hobby are,el iti va raspunde si nici nu vei observa cum iti va trece timpul,nici el nu se pricepe la intilniri,crede-ma,faptul ca ti-a zis ca are o prietena,era doar un scut pentru timiditatea lui si vezi, el s lupta cu ea, a acceptat sa vina din satul ala a lui, pentru tine, isi infrunta timiditatea si pentru asta jos palaria in fata lui.Eu stiu ca la inceput poti sa te simti incomod, ma rog prima data, apoi peste vreo zece minute vei vedea ca nu e chiar asa de greu. Apoi ce daca esti timida? Il vei iuntilni si ii vei spunea, dar eu sunt prea timida asa ca pa.Nu e absurd? Trebuie sa te infrunti pe tine,n-ai de gand sa te saruti cu el,sau sa te tii la brat(cel putin nu in prima vreme)dar sa vorbesti,e normal.N-are de ce sa-ti fie rusine,rusine e cand furi,cand omori,cand vorbesti urit etc.Tu n-ai facut nimic din astea asa ca n-are de ce sa-ti fie rusine.
Simte-te in albia ta,aveti multe in comun,am mai vorbit cu el la pictura,dupa un timp vorbeste de nu i se mai inchide gura.
Accepte intilnirea,nu faci o crima sau mai stiu eu ce,fii tu insuti, intilniti-va la capul lui Stefan cel Mare, plimbati-va prin oras, sau duceti-va in parc, fii tu insuti.
Sper ca te va influenta cat de putin tot monologul pe care l-am scris.
Bafta si o intilnire placuta.
P.S.Lasa-ti scutul de timiditate.

| Park1Suin explică:

El are 14 iar eu 13

| MiculFaraon a răspuns:

Accepta intalnirea, nu o refuza deoarece ii va pica prost.

| amPH a răspuns:

Cati ani ai? Cati ani are? Cum v-ati cunoscut?

| RosszeJolie a răspuns:

Buna! Pai spune-i sa va intalnitii intr-un parc ceva :* Dupa care va intalnitii povestitii radeti, si daca e sa va sarutatii lasa-te dusa de vall, va fi frumos big hug Si du-te la intalnire :* Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

| lollita28 a răspuns:

Va cunoasteti de mult timp?