| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt cu o fata intr-o relație de 11 luni, nu am făcut pana acum sex, fiind amândoi virgini. Dar am făcut sex oral, și ea mie și am încercat și eu sa-i fac. As vrea sa trecem la pasul următor, dar tot imi zice sa mai așteptăm, când o întreb dacă vrea sa facem zice ca da. Cum vine asta? Parca ceva o retine, cum ar trebui sa procedez, ce a sfaturi?

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă o reține, nu e pregătită. Ia măsuri!

| Emilian65 a răspuns:

Asteapt-o pana iti spune ea ca este pregatita sa faca sex normal cu tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu se simte pregătită să facă acest pas.
Ar trebui să ai răbdare cu ea dacă o iubești.

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

Probabil nu se simte pregătită pentru acest pas. Dacă tu o să aduci mereu sexul în discuție, o să se simtă presată și o să-i fie ei mai greu să accepte. Desigur că e bine să vorbești deschis cu ea. Fii alături de ea, câștigă-i în totalitate încrederea, și totul o să vină natural.
Mult noroc!

| carbon21 a răspuns (pentru Clytia):

Pai am vorbit ca o sa facem cu protecție, i-am zis sa facem luna asta, dar ea vrea luna viitoare, am sa mai încerc luna asta sa văd.

| Clytia a răspuns (pentru carbon21):

Cum ai așteptat până acum, mai poți aștepta 3 săptămâni. Eu zic să nu o mai presezi atât că e posibil să nu-și mai dorească după.

| Ana7807820 a răspuns:

Iubitei tale ii este jena si putin frica, pentru ca pentru noi, fetele, ne dezvirginam cam dureros adica se rupe o chestie in vagin si curge sange
Tie iti va fi usor, dar gandeste-te putin si la ea si daca nu vrea sa o faceti inca, continuati relatia ca pana acum si vorbiti despre subiectul asta cand o vezi ca este ok din punct de vedere emotional.
Bafta si sa va tina in continuare!

| mirceakitsune a răspuns:

Minori?

| ClarY38 a răspuns:

Bună! Same situation. Dar eu sunt fata, așa că o să-ți explic din perspectiva mea. Prietenul meu voia să ne începem viața sexuală când avea 6 luni, dar a fost prea devreme asta mi-am spus! După am tot discutat și am folosit metoda de a ne pune cateo întrebare și să răspundem cu da sau nu. In fine, au fost discuții și aprinse, dar până la final după un an am făcut-o și um nu am regretat, pentru că a fost cel ales. Succes!

| carbon21 a răspuns (pentru ClarY38):

Ce fel de întrebări? Ca și eu am întrebat-o, și vrea, dar nu când vreau eu. Când o "încălzesc" zice ca vrea doar sa mai așteptăm, am sa încerc sa văd.