| xCaTax a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 2 luni si el a inceput sa fie foarte distant... Acum cateva zile l-am intrebat pe prietenul lui daca mai are pe altcineva si acel baiat mi-a zis ca Da mai are pe cineva,. Eu l-am intrebat pe prietenul meu daca e adevarat si a zis ca nu si a devenit foarte nervos,. Azi l-am sunat si l-am intrebat daca mai tine la fosta si el mi-a raspuns:" Da" si eu am intrebat " Mai mult ca la mine?", el a zis ca tine la fel la aman2...eu am fost cu el de mai multe ori dar ne-am certat,. Ce sa fac? Eu una tin ff mult la el! Dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Georgiana21 a răspuns:

Renunţă la el.Nici el nu ştie ce vrea.
Asta îţi doreşti tu, să fii premiul lui de consolare?
Dacă ţi-a spus clar că încă mai are sentimente pentru fosta lui prietenă, tu nu te poţi lăsa călcată în picioare şi să aştepţi clipa când aia îi va da atenţie, iar tu vei rămâne singurică.
Înţeleg că îţi este greu să îl laşi, dar gândeşte-te că nu poţi rămâne cu un tip care este încă prins într-o relaţie anterioară, care nu-ţi acordă ţie toată atenţie, toată afecţiune. Îţi place idee să-l împarţi cu alta?
Şi nu, nu am să-ţi spun să lupţi pentru el, pentru că oricât te vei strofoca, dacă el alege să rămână cu ea, eforturile tale vor fi zadarnice.
Meriţi ceva mai bun!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand, eu una nu as accepta ca inima prietenului meu sa fie impartita in 2 si nu m-as multumi sa fiu eu roata de rezerva.Nu as accepta sub nicio forma asa ceva.Ar trebui si tu sa te gandesti ca nu te merita, el ori nu stie ce vrea, e confuz si v-ar vrea pe amandoua, ori isi bate joc.Pai sa iti spuna in fata ca mai tine la fosta, eu cred ca i-as da cateva palme sa isi revina.Eu una am vrut mereu sa fiu doar eu in viata prietenului meu si sa nu il impart cu nimeni.Si daca as fi in situatia ta, l-as pune sa aleaga, la cine tine mai mult si oricum mi se pare aiurea ca el sa iti spuna in fata ca tine la fosta.Cred ca i-as da papucii oricum.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La fel la amandoua? Si tu inca mai esti tu el? Eu ii dadeam papucii imediat. Tu esti actuala si pe tine ar trebui sa te iubeasca mai mult ca pe oricine! Eu nu-i permit iubitului nici sa pronunte numele fostelor! Sfatul meu este sa te desparti de acest baiat, ca nu stie ce vrea de la viata.

pa, pa.

| Monica a răspuns:

Sincer, situatia este foarte nasoala din orice punct de vedere.Sa inteleg ca el se 'joaca' cu amandoua? E evident ca mai are pe cineva, poate chiar pe fosta.Nu mai fi atat de credula.Nu esti marioneta lui sa faca ce vrea cu tine. Fi cu picioarele pe pamant! Nu te lasa ''calcata in picioare''. Bineinteles ca ti la el, dar nu merita.Mai tarziu vei suferi mai mult.
Eventual, pune-l sa aleaga daca nu vrei sa o termini asa cu el. Dar ti-as recomanda sa o c-am lasi.Nu merita, sincer!
Cu timpul il vei uita, ti-o garantez!
Succes

| Dan a răspuns:

Gata, s-a dus, cauta pe altcineva mai serios, nu dupa figura se cauta, ci dupa ce are in suflet. Noroc si succes in love!

| Georgiana21 a răspuns:

Afecţiunea *
Ideea*
Îmi cer scuze pentru greşeală.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Ei nastraight face ca sa vezi tine egal la amandouastraight face. renuunta da`i in pana mea pe astia...eu una spun ca s`a bagat cu tine ca sa o faca geloasa pe cealalta ca ea sa se ntoarca la el.ptr ca atata timp cat el tine la aia, inseamna ca e vina lui ca s`au despartit. ea i`a dat papucii...asta presupun eu.

succeskiss

| bellaisa a răspuns:

Georgiana21 merita funda... da asa e, au trecut timpurile cand stateam dupa baieti, sa-i iertam sa-i nu stiu ce, acum noi trebuie sa fim tari si sa hotaram ce si cum, intr-adevar cele in situatia ta MERITA CEVA MAI BUN, mereu se intampla ca fetele bune, cuminti sa aiba parte de baieti rai sau cu "obligatii", cu foste. oricum tot ce o sa te "vrajeasca" el o s afaci, pentru ca asa suntem noi, ii acceptam asa cum sunt

| Ddaaiiaannaa a răspuns:

Buna! E o situatie dificila, dar sa speram ca va devenii roz big grin. Ar trebui sa vorbesti la modul cel mai serios cu el, sa-i spui ca tu nu vrei sa il imparti cu nimeni! Sa te inteleaga si pe tine, deoarece 2 luni v-au marcat pe amandoi! Sa aleaga intre tine si ea ( chiar daca tu nu vei fi de acord trebuie sa ii respecti decizia. )!

Chiar daca eu iti voi da 100 de sfaturi. tot nu o sa te ajute, doarece socoteala din targ nu e aceeasi ca si de acasa!