| ClaudiaMihaelaAnonima a întrebat:

Sunt cu
prietenul meu de o luna si ceva, nu prea ma cauta, nu prea stiu ce are,
la inceput era diferit, el spune ca ma iubeste si daca vreau sa renunt
la el, o pot face, este prea indiferent, dar el crede ca e normal, pe
mine ma doare nepasarea lui, nu stiu ce sa fac, oare sa ma despart de
el?!
Il iubesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Mama...nu i pasa si gata. La ce bun sa tii decat tu la el daca el este nepasator? Termini si punct. Eu sunt in situatia de a vrea o casnicie, si am fost cu cineva numai ca indiferenta lui m a facut sa ma deapart de el chiar daca mi-e un dor nebun. Nu ii pasa si punct, nu mai avem la ce ne gandi... durerea despartirii nu tine o vesnicie

5 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Incarca sa vorbesti cu el si sa lamuresti problema. Daca pretinde ca te iubeste nu ar trebui sa-ti spuna ca daca vrei sa renunti la el o poti face. Iubirea nu e un joc de copii azi suntem, maine poti sa faci ce vrei. Cam asa este el. BAFTA!

| Emilian65 a răspuns:

Daca vezi ca este nepasator cu tine de ce nu-l parasesti?

| Doub a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta. Nu te iubeste si nu ii pasa de tine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca dupa o luna si ceva nu mai este interesat de tine, relatia voastra nu are viata lunga. Tocmai acum ar trebui sa fie mai frumos!
Incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui ce simti si ce vrei. Dar nu ii spune "esti indiferent", spune-i "nu ma simt iubita si dorita".

| MissADEEL a răspuns:

Raspunsul meu este exact ca al celorlalti: da.
Nici nu conteaza ce are el de fapt. Nici macar ca te iubeste nu conteaza. Si sotii abuzivi poate ca isi iubesc partenerele, chiar daca le lovesc grav, asta pentru ca asa judeca ei ca e bine sau sigur.
Daca te simti nelalocul tau, e clar ca nu va merge.
Spune-i ca din momentul asta nu mai sunteti impreuna si vezi cum se comporta. In functie de asta, te convingi de realitate si poti lua o decizie.
Nu uita ca suntem cateva miliarde pe planeta de asemenea.