| ChocoBuff a întrebat:

Sa va spun povestea mea.acum 9 luni am incept sa fiu cu un baiat iar acum o luna i-am cunoscut unul dintre prieteni, la inceput nu mi s-a parut nimic special, dar, cu timpul m-am indragostit de prietenul sau(Mita il ccheama), el a inceput sa mi spuna "cf frumoaso?","cf dragalaso"etc. Odata a venit si m-a luat in brate si ma pupat pe gat de fata cu prietenul meu.acesta nu i-a zis lui nimic doar era prietenul sau, credea ca nu are intentii cu mine.Mai tarziu m-am intalnit iar cu Mita, dar de data asta eram fara prietenul meu. A m incept sa vorbim iar la un moment dat mi-a spus ca el ma iubeste si ca daca o sa ma despart de prietenul meu el va fi primul ce isi va dori sa fie cu mine.Am ramas uimita. Dupa 1 saptamana prietenul meu si-a dat seama ca eu si Mita am devenit foarte apropiati si a spus sa nu mai vorbesc cu el. Mie imi parea rau.si se vedea si in ochii lui Mita ca si lui ii parea rau cand se uita la mine.Intro zi eu si prietenul meu neam cerat iar el la sunat pe mita crezand ca e din vina lui. a venit mita iar prietenul meu a plecat dupa ce a vb cu noi 5-10 minute( a plecat pentru ca avea ore). Am ramas eu cu mita si mi-a spus ca ma iubeste dar nu merita sa m despart de prietenul meu pentru el...am vorbit cam 30 minute iar cand sa plec m-a sarutat pe buze fara sa spuna decat"te rog.nu ii spune prietenul tau"am acceptat sa fie secretul nostru.Eu inca il iubesc pe mita darel acum a avut prietena, s-a despartit de ea.(in timpul in care a fost cu ele nu a vorbit cu mine), acum vorbeste iarasi si nu stiu ce sa afc.Sa ii spun ca il iubesc? sa nu mai vorbesc cu el? vreau un sfat va rog.imi cer scuze pentru ortografie dar ma grabesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai fato,daca tu zici ca Mita-asta,te iubeste,si simti tu asta,mai ales cand te pupa el pe buze(in secret),si daca te gandesti mai mult la el,seara,inainte sa adormi,decat la baiatul asta cu care ai o relatie,atunci trebuie sa urmezi-cum se spune mai nou- glasul inimii si sa te combini-nu?- cu Mita! adicatelea daca iti bate inima mai tare cand il vezi pe el(si cand te pupa)decat in cazul celuilalt,atunci asta se cheama ca esti indragostita si trebuie sa aplici regulamentul; il alegi pe Mita; care el mie mi se pare ca a fost "fair-play"(asta o stiu din fotbal-pentru ca eu sunt Figo),daca el cand a avut o gagica,nu s-a mai dat la tine; deci a fost corect,nu cum spun fetele astea de aici, ca de fapt nu i-ar fi pasat de tine; eu zic ca a fost un baiat-baiat; dar nu a avut succes cu aia(poate pentru ca se gandea la tine, nu?)si acum el vrea sa fii...gagica lui.tu; deci,diseara calculeaza cat timp il visezi pe unul,si cat pe celelalt si il alegi pe cel care are un scor(tot din fotbal) mai bun; parerea mea e ca va fi Mita,care te-a pupat pe bot,recent; iar daca e sa fie el,si nu va merge,nu trebuie sa-ti faci mari probleme, pentru ca astea fac parte din viata; dragostea e ca fotbalul(ti-am zis ca sunt luis figo)- uneori joci bine, si stai 90 de minute in teren,alteori te scoate afara si stai pe margine; la urmatorul meci te revansezi,tragi tare,marchezi, castigi meciul, si primesti si cupa de campion; si chiar cand te retragi si te faci antrenor tot asa va sta treaba- castigi meciuri si multe cupe si ajungi sa te iubeasca toata lumea;(si evident te poti insura cu un top-model de 20 de ani)(dar asta cu top-modelul e valabila doar in cazul meu); ok.sa nu-mi dai funda ca oricum eu plec de pe site; si daca vrei o poti lua pe aia care o am eu; pentru ca am doar una! pa!

2 răspunsuri:
| emmemma96 a răspuns:

Ramai cu prietenul tau! e logic! tentatiile de a fi cu altii sunt mari, dar nu merita! vrei sa iti distrugi o relatie de 9 luni? nu prea cred. Deci stai cuminte in bancuta ta ca prietenul ala Mita nu te ajuta cu nimic happy

| Florinapopica a răspuns:

Lasa-l in pace pe Mita daca zici ca nu a vorbit nimic cu tine cand avea prietena inseamna ca te ia peste picior! Ramai tu la prietenul tau... Daca o sa faci greseala sa te desparti de el si sa il iei pe Mita o sa iti dai seama ca nu tine la tine si o sa iti para rau... si poate fi cam tarziu... Stii vorba aia 'Nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard' :*! Sper ca te-am ajutat!