| anonim_4396 a întrebat:

Deci prietenul meu a fost combinat acum 1 an juamte cu o fata au stat 3 ani impreuna a fost prima lui iubire ea era virgina au avut multe lucruri impreuna faceau sex in fiecare zi si chesti gen ea a ramas insarcinata n fine a pierdut copilu el a iubit-o enorm sa otravit pentru ea a stat in coma la spital dar ea la inselat l atunci iar sa otravit si iar a stat in spital si ei tot au tinut legatura cand aveam cu el 1-2luni (acum avem 1 an ) el o suna si etc ia spune ca se intalneau si faceau dragoste nebuna el spune ca nu a vazut-o deloc cat a fost cu mine in fine ea a sunat-o inr-o zi si i-a spus sa se imapce cu ea si sa se mute impreuna si etc (ea are apartamentu-l ei ) iar el a cam 1-2 min nu a zis nimic si apoi a spus un nu hotarat si i-a spus asa"eu sunt cu Andreea acum pe ea o vreau cu ea vreau sa raman tot restul vieti o iubesc si ma iubeste atat vreau " si convb s-a salvat automat in telefon (asa e setat si nu poate sa il schimbe) si eu am ascultat convb fara ca el sa stie si nu stiu ce sa cred. a mai fost o faza am trecut pe langa ea si eram de mana cu el si el a spus "o da cine e fata asta frumoasa" si atunci m-a sarutat ...mam simtit folosita in mom ala in fine asta sa inamplat cand aveam 3 luni cu el sa ma intamplat o chestie eu eram peste l si ne sarutam si l-am sarutat pe gat si a spus "ohh mada" eu mam simtit oribil atunci decate ori am facut dragoste nu a spus nici odata "oh andreea in fine eu am rams cu gandu la fosta lui pr. si ma macina gandurile astea el imi spune acum ca ma iubeste pe mine si ca nu se mai gandeste la aia dar eu tot cred ca pe ea o iubeste si cred ca sa comb cu mine ca sa o uite e ea...nu cred ca poti uita o relatie de 3 ani defiecare data cand ascult o melodie de dragoste cu el ma gandesc, ca el poate se gandeste la ea. el imi spune ca nu se gandeste la ea si ca daca ar vrea-o pe ea s-ar combina cau ea ea inca il cauta la telefon dar eu cred ca nu se impaca cu ea pentru ca nu mai vrea sa simta durerea pe care a simti-to cand la inselat mereu imi aduc aminte de ei doi si cred ca doar pe ea o sa o iubeasca sau daca o sa iubeasca pe altcineva nu o sa iubeasca la fel de mult cum a iubit-o pe ea Ma insel sau nu va rog ajutati-ma cu un sfat nu mai suport sitatia asta

P. S am vrut de multe ori sa ma despart de el din cauza asta dar mereu imi spune cu lacrimi in ochi si in genunchi ca nu iubeste pe nimeni altcineva in afara de mine

HELP PLS

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Heysad nu te intrista din cauza asta! si nu te mai macina pe o tema care pentru el numai conteaza si tine de trecut! nu te mai chinui, pentru ca iti pui in pericol fericirea ta, cat si a lui! desi, ca sa ajungi sa te otravesti pentru cineva, trebuie sa nu le ai toate bine "reglate" consider eu. nici un om normal nu ajunge la asta daca tine cu adevarat la persoana lui si in primul rand la viata care i-a fost data si nu ar avea nici un drept sa si-o ia el singur, dar pe a altuia!:O omg! eu totusi, votez pe faptul ca el pe tine te iubeste acum, si ca pe ea chiar nu o mai vrea. da, poate la inceput isi dorea mai mult sa il poata face cineva sa o uite, dar vazand dragostea care i-ai oferit-o si cautand pace si a gasit la tine, consider ca el chiar s-a indragostit de tine! felicitari pentru asta ca ai reusit sa rabzi, si sa ramai cu el indiferent de. te apreciez, ca ai readus la viata un suflet care practic si moral era la pamant! ai grija de el, si nu te simti vinovata, dimpotriva considera-te castigatoare ca il ai langa tine acum. sunt sigura ca el iti va fi recunoscator pentru asta, altceva nu iti ramane de facut decat sa te lasi iubita si sa iubesti! nu uita ca viata fiecare ne-o facem asa cum meritam! PS: cu el ti-ai pierdut virginitatea? daca da, de aici reiese faptul ca daruindu-i tot ce ai avut tu mai bun lui, a putut sa treaca dincolo de tistete. crede-ma ca pentru baietii seriosi este foarte important acest aspect! ganduri de bine, muahh:*

| anonim_4396 explică (pentru Analytical):

Da cu el mi-am pierdut virginitatea si din ziua aceea am simtit ca ma iubeste cu adevarat.de atunci a inccetat orice "relatie" cu ea nu a mai vorbit cu ea nu ia mai raspuns la telefon nu a mai sunato etchappy si iti multumesc foarte mult pentru raspuns:X e pentru prima data intr-un an de zile cand zambesc vorbint pe tema "Madalina"(asa o cheamalaughing)iti multumesc inca odata :*

| Analytical a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! si, sunt sigura ca te apreciaza la adevarata ta valoare, daca i te-ai daruit stiind ca poti fi inselata pentru fosta! scoate-o din inima si din mintea ta! el te vrea pe tine acum! discuta cu el, nu lasa lucrurile sa mearga la o despartire din cauza nesigurantei tale si sunt sigura ca te va ocroti si iti va demonstra ca te iubeste mai mult! :*

10 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Ce poveste amoroasa scroe p carte si intituleaz`o "Un destept si 2 proaste care stau la coada lui si care si`o trag cu el de cate ori vrea"

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pentru q esti un ratat de aia si pui intrebari stupide

| maniunika a răspuns:

Andy, o relatie de 3 ani nu-i asa de usor sa o uiti.da,poate si se mai gindeste la dinsa,poate au fost chiar si momente in care el a vrut sa o intoarca inapoi, dar...el acum te-a ales pe tine!
e destul de normal ca te gindesti la ei doi, dar asta nu ar trebui sa te afecteze atit de mult!
cum a spune el... sa fi vrut sa fost cu dinsa...era,dar el este cu tine!
te iubeste pe tine si doar cu tine vrea sa fie la momentul dat!
e si normal ca ii fuge poate citeodata gindul la ea,,,doar e prima lui dragoste,e prima relatie, primul sex si toate acestea, dar nu-ti fa griji...un an impreuna tot e un termen destul de mare pentru ca in inima lui sa se aprinda acea scinteie a dragostei!

| anonim_4396 explică (pentru maniunika):

Incurajator raspuns multumesc multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

APP el are 21 de ani eu 15 iar fosta lui 18.

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Buna daca el a trecut prin asa ceva daca tu zici ca fosta lui iubita la inselat stie cum e si nu ar face asa ceva si plus aveti o relatie minunata deci nu te intrista

| yiuLY a răspuns:

Heyhappy chiar mi'au dat lacrimile citind povestea tapuppy dog eyes. Este normal sa se mai gandeasca din cand in cand la fosta. Doar au fost impreuna 3 ani si nu e usor sa uiti lucrurile astea. Dar daca zici ca ai vrut de atatea ori sa te desparti de el si s-a pus in genunchi si te'a rugat cu lacrimi in ochi sa nu o faci inseamna ca el chiar te iubeste, tine la tine. Oricum stai linistita el te super iubeste daca pot sa spun asahappy. Andyy fi tare si intelege'l in continuare. E te apreciaza si crede'ma ca te si iubeste cu toate ca se gandeste la relatia din trecut. Si daca nu ma crezi ar trebui sa te gandesti ca el a refuzat'o pe fata respectiva spunandu'i ca e cu tine si ca te iubeste:X sper ca am fost de ajutor.