| Lavinia_6538 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 zile si ieri nu m-a bagat deloc in seama, nu m-a sarutat, nimic...cand am plecat m-a intrebat daca pe el nu il pup si i-am zis nu si s-a suparat.Seara cand m-am dus acasa am vorbit cu el prin mesaje si a spus ca m-a ignorat deoarece eu nu l-am bagat in seama si am stat cu alte fete si nu mi-a pasat de el.
Cum fac sa simta ca eu chiar tin la el dar as vrea ca el sa faca primii pasi?

Răspuns Câştigător
| miky_9667 a răspuns:

Incearca sa iti faci timp si pentru el, sa nu il ignori complet pentru ca nu poate sa faca el mereu primii pasi baga-l tu in seama, saruta-l tu si o sa vezi ca alte dati nu o sa mai fie nevoie, o sa vina el la tine

8 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Pai probabil e mai ruswinos dc nu faci tu primul pas? asa se va indragosti cu adevarat de tine crede-ma cand o fata saruta un baiat acesta se tine mult mult timp dupa ea

| chelie91ptm a răspuns:

Cum naiba ti la unu dupa 3 zile laughing tare. pai daca esti tot asa indiferenta il pierzi sigur happy

| MishikiCrisy a răspuns:

Daca esti cu el, ar trebui sa stai tu mai mult cu el. Nu poate sa faca mereu primi pasi. Doar daca tu ai facut primi pasi ca sa fiti impreuna, atunci poate el crede ca trebuie sa vi tu la el, nu el la tine. Totusi un nu pentru un sarut nu e un raspuns tocmai bun. Majoritatea baietilor vor ca fetele sa vina la ele, desi mie imi place de cineva dar vreau ca el sa vaca primi pasi, ca asa e normal. pup

| euI a răspuns:

Spuneii ca tii la el si ca tu nu te joci

| Helpmeeveryday a răspuns:

Explica'i ca tu vrei ca el sa faca primii pasi in chestiile gen saruturi.
Daca nu se schimba, fa tu primul pas.De obicei baietii se indragostesc foarte tare de fetele puternice si care iau atitudine.
Bafta!

| morcov_8065 a răspuns:

Eu ti-as recomanda ceva. daca individul s-a suparat doar pentru chestia asta crede-ma ar trebui sa faci tu primii pasi, pentru ca exista si genul acesta de barbati iar cel mai bine pentru ei este daca au o femeie puternica langa ei dabia atunci poate se trezesc, dar s a incerci sa-l schimbi sa fie exact pe placul tau ...never

| stoian2 a răspuns:

Buna Lavinia,

Unii baieti sunt chiar timizi si nu pot face ei primul pas. Din cate relatezi tu aici eu inteleg ca este vorba despre un baiat sensibil. Asa am facut si eu cu prietena mea si cand m-a sarutat am inceput si eu sa actionez deci in concluzie : Saruta-l tu!

| anonim_6689 a răspuns:

Pai trebuie sa fi si tu mai indrazneata.pentru ca nu poti astepta sa faca el primul pas mereu.sa stii!