| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aprox. 2 luni si nu as vrea sa ma despart de el pentru ca tin mult la el,dar ma tot oftic ca nu ma suna,daca ii dau beep ori imi da inapoi sau nu si ma tot intreaba de ce l-am sunat si ne tot certam pe tema asta,azi am vorbit cu el si l-am rugat sa vina in oras,oricum face doar jumatate de ora cu autobuzul si nu costa mult, iar el imi spune pai na de ce nu mi-ai spus ca ai fost pe aici pe la mine si eu i-am spus pai na de unde sa iti spun daca nu am minute si tu nu ma suni. Tin mult la el si cand ne intalnim e foarte frumos happy adica nu e ca si pe mes,acum nu stiu ce parere aveti voi, dar nu stiu cum/ce sa i spun, vad la unii ce relatii frumoase, relatii la distanta si pe mine prietenul meu nici nu ma alinta...
Ce sa ii spun / sa fac?

6 răspunsuri:
| lauracraciun a răspuns:

Stii,ar fi dragut totusi sa faci tot posibilul sa-ti reincarci telefonul...intr-o relatie trebuie sa existe comunicare...iar daca nu te suna asta inseamna ca nu simte nevoia sa vorbeasca cu tine..ar trebui sa stii sa-i ridici interesul pentru tine..sa vrea sa afle mai multe despre tine si sa vrea sa vorbeasca cat mai mult cu tine. poate nu stie ca isi arate afectiunea..insa draga mea, ma indoiesc. cert e ca ar trebui sa petreceti mai mult timp impreuna fata in fata si sa radeti si chestii de genul iar tu sa incerci totusi sa-ti reiincarci telefonul.baftaa>big grin

| neutrino a răspuns:

Tu ai spus ca relatia voastra nu este frumoasa ca la altii. Se pare ca el nu prea e interesat sa continuati.

| Azµre a răspuns:

Nu vă cunoașteți îndeajuns de bine, e normal e o relație la distanță, iar tu nu trebuie să faci crize că nu te sună. Să fim serioși o relație nu se bazează pe bip=uri și telefoane.
Sinceritate, Incredere & Respect. Le aveți pe astea, le aveți pe toate.

| Ozdogan a răspuns:

Buna.:*
Nu ar trebui sa te desparti de el daca sunt sentimente la mijloc.
Incearca sa vorbesti cu el si sa-i zici cum te simti pur si simplu zi-i adevarul, nu te ascunde de el, chiar daca pare greu...Eu cred ca te iubeste.Nu trebuie sa "disperi" din cauza ca nu raspunde la telefon, posibil are treaba.
Stai linistita!:* Mult noroc.
Funda? happy

| KarinaV a răspuns:

Sa iti gasesti altul daca nu iti convine cum se comporta baiatul. Dar si tu ai pretentii [nici nu ma alinta]...

| mihaelaT a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu el deschis despre asta ( de preferat fata in fata). da, e un pic aiurea ca nu te suna, dar nu mi se pare un motiv de despartire. si faptul ca nu te alinta. ar fi destul de normal sa o faca, dar poate ca el nu e chiar genul. insa cred ca cel mai bine discuti cu el ce si cum ca pana la urma doar el te poate lamuri, nu noi aicihee hee