| Whatthehell66 a întrebat:

Sunt cu un baiat de o luna. Este foarte dragut si atent cu mine. Mereu cand sunt suparata el ma face sa ma simt bine prin unele moduri prin care nici o persoana nu ar putea face asta. L-am cunoscut cand am fost in vacanta la bunici. Este cu 2 ani mai mare ca mine. Eu am 13 ani iar el 15. Insa am o nelamurire prin fap tul ca el de la toamna o sa mearga la liceu si imi este oarecum teama sanu cunoasca alta fata, sa ma sune si sa imi spuna pur si simplu "Pa pa". Ar fi oribil. Intr-un fel nu as crede ca ar putea face asta dar in altul parca totusi mi-e teama. M-am atasat foarte mult de el deaorece este primul meu prieten. Si il iubesc foarte mult. Please spuneti-mi ce sa fac? Sa incerc sa scap de acest sentiment sau sa il intreb in fata (am curajul) daca crede ca o sa fie o relatie frumoasa si mai lunga?

Multumesc! Fundita!happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu nu cred ca trebuie sa iti faci griji, bucura-te ca esti cu el, e foarte bine ca ai un prieten asa dragut si atent cu tinehappy. Daca tine la tine si te iubeste, fi sigura ca nu te va parasi chiar daca la toamna va merge la liceu, stai linistita ca daca cumva iti va da papucii inseamna ca nu te-a iubit, deci nu te-a meritat, dar mai bine fi optimista, cred ca acest baiat simte ceva pentru. tine, totusi aveti o luna, aveti timp inca sa va cunoasteti mai bine si esti la o varsta foarte frumoasa dar frageda, si eu tot la 13 ani am avut primul prieten si am 17 acum si sunt cu acel baiat cu care am fost la 13 ani, sunt cu primul iubit.Asa ca nu se stie niciodata, abia esti la inceput de drum, asa ca nu iti fa ganduri negre.Nu il intreba pe el pentru.ca nu poti garanta nimic, nici el dar nici tu, incearca sa gandesti pozitiv.
Sa fi iubita!kiss

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Deci daca am sta sa ne gandim la asta, in loc sa traim clipa...
Nu ii zice nimic, o sa ii transmiti si lui acest sentiment, aceasta teama pe care o ai, si nu e bine.Lasa lucrurile sa mearga ca pana acum, a fost bine nu?
Poate atunci in prima zi de liceu sa ii spui``ai grija de tine``, sa bati un apropo.

mira
| mira a răspuns:

Un astfel de eveniment de care te temi tu poate surveni pe neasteptate, fara ca baiatul sa-si propuna o alta relatie. O discutie cu el si chiar o promisiune solemna nu-si au rostul.Inimii nu-i poti porunci.Nu este exclus ca tu sa te indragostesti de altcineva si atunci el va suferi.

| ioooooooooo a răspuns:

Uite cum sta treaba sunt aici doar sa te ajut si nu vreau cunva sa te superi:el o sa plece la liceu probabil o sa se simta mult mai puternic si nu cred ca, eu am fost asa prima mea prietena dar mnu si prima dragoste aveam amandoi 15 ani si exact asa s-a intamplat doar ca ea s-a dus in alt oras si uite asa am vrut ceva nou toti colegi de calsa se mandreau cu "trofeele lor si mno n-am ce zice
sper sa fie un baiat de treaba nu cum am fost eucrying((

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Fii sigură de faptul că, dacă el ține la tine, nici nu se va uita după altă fată! Dacă unui om îi lipsește ceva într-o relație, caută acel ceva în altă relație. Apropie-te mai mult de el, încurajează-l să îți povestească despre problemele și viața lui, să vă sfătuiți. Asta vă va apropia mai mult. Și încă ceva: comunicarea este cheia! Sună-l în fiecare seară, vorbiți pe messenger și așa veți păstra prietenia. Nu fi egoistă sau nemulțumită veșnic. Sper că sfaturile mele te-au ajutat, pa pa! Să aveți o relație frumoasă!