| Alissa193 a întrebat:

Hei salutare tuturor! nu stiu de ce dar de fiecare data cind vad un baiat dragut care sa-mi placa pe loc ma gindesc ca el ar dori o fata mai buna ca mine, asa mai fitoasa, sexy etc.Chiar azi m-am intilnit cu un baiat pe care l-am cunoscut pe net si a fost super-fain, am ris am povestit etc, da sunt mai scunda decit el.La sfirsit mi-a zis ca i-a placut ft mult sa petreaca timpul cu mine si cind am ajuns acasa am inceput din nou sa vorbim pe net. Dar totusi simt o nesiguranta stupida si ma gindesc intr-una ca el este parca prea bun pentru mine si ca i-ar merge bine cu o alta fata.Cum as putea sa scap de acest sentiment neplacut?

Răspuns Câştigător
| StaRmAgiC a răspuns:

Intodeauna trebuie sa ai incredere in tine.Nu trebuie sa te compari cu altcineva.Fii intodeauna tu insuti si totul va fi bine. Daca lui i-a placut asa cum esti tu, nu inteleg de ce l-ai vedea cu alta si nu cu tine? Gandeste-te ca si tu esti o fata destul de isteata, frumoasa, cu simtul umorului etc.Fiecare avem acel ceva special. Iar tu esti speciala prin ceea ce esti.Incearca sa ai mai multa incredere in tine la felul cum arati. El te-a placut prin felul cum ai fost tu si nu cum ai avea formele Pamelei Andersonhee hee. Scapa de aceasta nesiguranta, ca nu e buna.Chiar meriti tot ce e mai bun.Asa cum meritam fiecare din noi.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu poti scapa de acest sentiment pana nu intalnesti un baiat care sa te ajute . Atunci cand vei intalni un baiat care va tine sa iti arate ca tine la tine unele temeri vor disparea . Fiecare relatie , fiecare intalnire este o ocazie de a invata si de a capata incredere in tine . Daca totul a mers foarte bine inseamna ca nu ai de ce sa te temi .

| dulc3'maria a răspuns:

Hey...nu mai gandi asa.meriti tot ce e mai bun:*

| MM a răspuns:

Te subestimezi si nu e bine.Trebuie sa ai o parere buna despre tine, sa fii convinsa ca meriti ce e mai bun, sa ai incredere si sa fii sigura pe tine. Daca tu nu gandesti pozitiv despre tine, cine vrei sa o faca? Apreciaza-te tu pentru a te putea aprecia si altcineva. Spune-ti ca esti cea mai frumoasa si cea mai desteapta si niciuna nu e ca tinewinking

| Cryssy a răspuns:

Asa am patit si eu. Exact la fel. L-am cunoscut pe net, sunt mai scunda decat el, in ziua cand l-am cunoscut am vorbit dupa aceea pe mess si a zis ca i-a facut placere sa stea cu mine si etc. Stai linistita ca totul o sa decurga perfect.

| broscutsaaa a răspuns:

Esti mult mai buna decat te vezi, si poti mult mai multe decat crezi.
Lui nu`i place corpul tau, nu`i place chipul tau.
Ii placi TU!love struck
Cu totulhee hee Indiferent de defecte si calitati.tongue
Ramai asa. si totul va fi binelove struck
:*:*

| Lorenyk a răspuns:

Te subestimezi. trebuie sa ai mai multa incredere in tine. in plus, de unde sti ce ii place lui? poate ca lui nici nu ii plac fetele foarte fitoase. sa stii ca baietii au gusturi diferite, si poate ca ceea ce unuia in se pare ca e perfect la o femeie, celuilalt nu ii place deloc. asa ca tu fi naturala si increzatoare in fortele tale si in toate atuurile tale si lasa-l pe el sa decida daca esti pe placul lui sau nu, nu gandi tu in locul lui pentru ca nu ai de unde sa stii ce apreciaza el la o fata.

| Licurici_2296 a răspuns:

Am putea sa enumeram zeci de chestii pe care ai putea sa ti le zici pentru a te incuraja, si pentru a incerca sa treci peste. Insa eu cred ca cel mai bine ar fi sa lasi sa vina de la sine totul si lasa timpul sa treaca. De ex cu baiatul asta (nu sunt de acord ca ai iesit cu el, dupa ce l-ai cunoscut pe internet, dar asta e neimportant), comporta-te normal, fii naturala, si chiar daca te vei subestima in continuare, incearca sa ramana doar la nivelul unor temeri si intrebari, si sa nu se vada in comportamentul tau, sau mai rau, sa-i zici chiar lui asta. Incearca sa vezi ce iese cu baiatul asta, e posibil sa te placa chiar foarte mult, si sa ia nastere ceva frumos, daca nu, asta e, nu ar fi neaparat vina ta, poate urmatorul, nu te dezamagi.

Si daca totusi nu ai rabdare, uita-te in jur, pe str, cate fete urate (zic doar de fizic, ca nu ai de unde sa le afli si IQ-ul), si posibil si proaste sunt cu baieti ''buni'', si probabil pe care nici nu-i merita.
Asta a fost un exemplu.

Atunci cand unul nu-l merita pe celalalt, se vede in timp, intr-o relatie serioasa. Pentru inceput insa asta nu conteaza atat de mult. Adica sa zicem ca ai dreptate, ii esti inferioara din toate pctele de vedere si nu-l meriti, insa va placeti si va intelegeti bine, deeeeci temerile ale chiar nu conteaza,. doar va distrati, experimentati si invatati, unul de la celalalt happy Sper sa treci peste complexe. Iti tin pumniiwinking

| betty17 a răspuns:

Asa si eu patesc intotdeaunacrying

succes

| adelutza_9680 a răspuns:

Ar trebuii sa nu te mai gandesti la aceste lucruri.Intr-o relatie este bine ca el sa fie ca inalt ca ea.Cred ca tu nu te consideri demna de el, deoarece nu ai incredere in tine. El pare sa tina la tine.Nu te mai gandii la aceste lucruri rele si bucura-te de relatie pe care o ai.Succes!