| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu un baiat de un an si 4 luni tin foarte mult la el acum o saptamana ne.am despartit pentru ca a facut ceva ce m. a deranjat si m-a facut sa ma simt prost.si el nervos cum era s. a combinat cu o fata pentru a ma face pe mine geloasa m. a deranjat foarte tare si m. a durut am inceput sa vorbesc si eu cu un prieten, insa dupa m.am impakat cu fostul fiindca chiar ii parea rau si cred ca tine la mine insa acum nu stiu ce sa fac deoarece ma inteleg bine si cu celalalt si m. a ajutat mult si imi place cat de cat si de el... ce sa fac? nu stiu cum sa procedez? astept raspunsuri cat mai repede chiar am nevoie ...multumesc mult!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, gandeste-te bine, doar tu sti mai bine ce simti...intr-un fel cu prietenul tau ai 1 an si 4 luni de cand esti cu el, ma gandesc ca tii la el si a-ti avut parte de multe intamplari si momente petrecute impreuna, chiar daca ati fost despartiti, dar depinde cu ce te-a facut sa te simti prost; in plus e urat din partea lui ca a vrut sa te faca geloasa, dar totusi nu lua o decizie pripita.
Pe de alta parte celalalt baiat...ai zis ca te-a ajutat mult si iti cam place de el, poate cu el ti-ar fi mai bine decat cu acesta cu care esti.
Pana la urma decizia e numai a ta, pune in balanta, cum ar fi cu acesta de care iti place, si cum e relatia actuala.

| andreeasim1 a răspuns:

Daca tu crezi ca il poti ierta... eu zic ca pe cel de 1 an si 4 luni il cunosti mult mai bine. in plus daca esti sigura ca te iubeste si u il iubesti il poti explica actualului care a fost situatia

| un copil:x a răspuns:

Daca tii asa mult la actualul, de ce ai renunta la o relatie de un an si 4 luni pentru un baiat de care iti place"cat de cat"? Eu cred ca ceea ce simti pentru acel baiat este trecator si ar fi pacat sa te desparti de prietenul tau, sa dai cu piciorul la atatea luni petrecute impreuna, dar tu stii mai bine ce este in inima ta.

| letitblue a răspuns:

Nu mi se pare ok ce ai facut, faptul ca te-ai coborit la nivelul lui, ai inceput si tu sa vb cu un prieten.aici ai gresit un pic.An trecut si eu prin ceva de genul, si a fost o alegere grea. Dar pana la urma. o pauza ca sa stai putin singura si sa analizezi situatia te-ar ajuta cel mai mult. happy

| Anonim. a răspuns:

Floare la ureche...lasa'l pe fostul, daca te iubea nici la nervi nici la nimic, nu se comb cu alta! j eu am o situati asemanatuare cu a ta, j acum chiar daca am prieten fostul tot se tine dupa mine! eu una consider baietii cea mai inferioara rasa, chiae daca iubesc un baiat, chiar daca o sa am un baiat, e copilul meu si il iubesc. dar tot inferior ramane! Invata sa'i facis a sufere in ultimul hal...winking

| Vikiussa a răspuns:

Any priveste in sufletul tau cu adevarat pe cine il iubesti cu adevarat si vezi! dar parerea mea este sa nu uiti de fostul tau incearca sa il schimbi sa va schimbati, doar erati odata fericiti, de ce asa usor va lasati oare s-a dus totul? impreuna puteti rezolva totul, discuta cu el!