| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,i've made a big mistake! Zilele trecute iubitul meu s-a despartit de mine ca na cica am vorbit cu un baiat pe facebook si porcarii,tot timpul ma lasa din orice si eu m-am cam saturat sa fiu lasata cand are el chef si sa se impace cu mine cand are chef,ma rog.El m-a lasat joi si eu am inceput sa vorbesc cu un tip,ne-am vazut dar nu intentionam sa fiu cu el pentru ca nu-l plac si nici nu-l placeam si tipul a venit sa ne vedem,eu credeam ca vine sa stam ca eram mai multi prieteni si imi spune vino te rog sa iti zic ceva si am mers,si a zis: nu ma pupi? Si am zis ca doar pe obraz si zice nu pe gura si i-am dat un pupic normal simplu,nu a fost ceva cu limba si chestii,si tot am insistat si nu am mai vrut de gura lui ma pupam cu el pentru ca ma brusca si nu imi dadea pace ma strangea pur si simplu langa el. Si am plecat l-am lasat acolo,si am inceput sa plang si sa ma simt vinovata fata de fostul meu iubit,am simtit ca si cum l-as fi inselat,si l-am simtit pe el acolo langa mine, nu pe ala, si am uitat sa mentionez ca am avut o relatie cu el de 1 an de zile si e normal sa fiu asa,credthinking ma rog,si cand ajung acasa vad ca mi-a scris fostul iubit sa ne impacam, si am zis ca trebuie sa ma mai gandesc, nu pentru ca nu voiam ci pentru ca ma simteam vinovata de ce am facut si stiam ca il ranesc maxim daca ii zic si nu imi place sa-i ascund chestii..si azi ne-am impacat si i-am zis tot..si se comporta foarte aiurea si mi-e foarte greu si nu mai stiu ce sa fac, imi pare ft rau de ce s-a intamplat si regret...ce sa ii mai zic pentru ca eu nu simt nimic pentru ala totul s-a intamplat prea repede si nu am realizat ce se intampla..sunt praf si eu si el.straight face

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

Daca prietenul tau tine la tine, va incerca sa treaca peste acest momeny/ Oricum odata ce increderea a disparut va fi mai greu pe viitor, in cadrul relatiei voastre/ Incearca sa discuti cu el si sa trece-ti impreuna peste "hopul " asta mic in calea fericirii voastre/ Oricum iubitul tau trebuie sas iti admire sinceritatea si faptul ca ai mustrari de constiinta

| Florinapopica a răspuns (pentru marin81):

Niciodata nu m-a apreciat.happy

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Aceste relatii in adolescenta nu tin mult timp.

12 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

"Zilele trecute iubitul meu s-a despartit de mine ca na cica am vorbit cu un baiat pe facebook si porcarii, tot timpul ma lasa din orice si eu m-am cam saturat sa fiu lasata cand are el chef si sa se impace cu mine cand are chef"

Doar dacă citesc asta îți pot spune că n-ai ce căuta cu petarda aia de om.

| Purec a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Ba eu zic ca se merita unul pe altul, ar fi pacat sa se desparta thinking

| AriaxD001 a răspuns (pentru Purec):

Mda ar fi pacat? Acum na toate cuplurile se cearta. Dar baiatul se joaca cu inima fetei. Nu poate s-o lase cand vrea el

| Florinapopica a răspuns (pentru Purec):

Ce vrei sa spui?

| Purec a răspuns (pentru Florinapopica):

"Ce vrei sa spui? "

El isi bate joc de tine, tu esti suficient de fraiera sa iti faci probleme pentru nimic. In principiu, va potriviti happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

N-ai gresit cu nimic! deocamdata

| PeFuga a răspuns:

Pai ar trebui sa te gandesti bine daca vrei sau nu sa fii cu "iubitul" asta al tau... pentru ca daca tu in secunda 2 dupa ce el ti-a spus ca se desparte de tine ai si fugit sa iesi cu altul e clar ce e de capul tau. Scuze expresia, dar daca era iubire intre voi, incercai sa te impaci cu el, nu sa iesi cu altcineva. Poate ca "iubitul" tau te-a pus la incercare si tu...ai picat testul pupandu-te cu altul. In locul lui te-ai mai accepta inapoi? Gandeste-te bine daca vrei si esti in stare sa fii fidela. Sau daca te-ai saturat de comportamentul lui, atunci poate e mai bine sa il lasi si sa iti vezi de viata ta happy

| roxanaandreea a răspuns:

Ar trebui sa se schimbe si el putin, sa faca sacrificii, sa mai lase de la el. Normal ca nu-ti convine sa te lase si sa vina la tine cand are el chef, e iubitul tau, in niciun caz seful tau. Daca tine la tine si vrea ca relatia sa mearga va incerca sa se puna in locul tau, sa-si dea seama de ce ai simtit tu in momentele alea si sa treaca peste aceasta faza. Dar daca nu...nu dispera. Mai sunt baieti. Stiu ca o sa-ti fie greu la inceput dar o sa-ti revii. Dar sper sa va reveniti amandoi si sa va continuati relatia intr-un mod cat mai frumos. Toate cele bune!

| Shontellle a răspuns:

Bună! Complicata situatia, nu trebuia sa i te oferi acelui baiat..mai ales ca stiai ca ai si o relatie de un an.Dar ii poti explica iubitului tau ca a fost o simpla greseala, acel baiat pur si simplu te-a bruscat si cam asta a fost. Spune i ca in momentul in care l ai pupat te ai gandit la el, si cat de suparat vei fi.Dar spune i ca ati gresit amandoi.el pentru ca se desparte de tine din orice si tu fiind satula ai incercat ceva nou.Stii si tu,inselatul nu e o greseala, ci o alegere! Ii poti explica toate astea pe un ton calm, si daca nu mai exista incredere in voi de la acele incidente, propune i o pauza pana va reveniti amandoi.
O sa fie bine, pupici!

| AriaxD001 a răspuns:

Draga, noi fetele nu suntem marionete! Intelegi? Daca te iubea cu adevarat facea orice ca sa te cucereasca! Nu stiu ramai cu el sau nu e treaba ta! Dar nu trebuie sa te simti vinovata ca il inseli! Doar v-ati despartit, nu? Si sa pui intrebarea pe TPU n-a fost cea mai buna idee inima ta decide tot! Oricum ce ai face sa fii fericita e cel mai important!