| Fitzyyy a întrebat:

sunt cu un tip din liceu de 1 luna de zile. Simt ca nu mai merge relatia noastra pentru ca el este o fire mai indiferenta. am vorbit de multe ori despre problema asta. I-am zis de ce este asa indiferet, si a zis ca el nu e genu ala" bot in bot toata ziua." Ne vedem doar la scoala pentru ca el sta in afara orasului si mi-a zis ca o sa ne vedem. dar tot nu ne-am vazut! Este foarte gelos cand ma vede cu in preajma altor baieti! Dar el nu-mi arata deloc afectiune. De nenumarate ori as vrea sa ma despart de el dar nu pot pentru ca tin la el foarte mult. Ce ar trebui sa fac sa nu mai fie asa cu mine, sincer m-am saturat.

Răspuns Câştigător
| Bibbi1507 a răspuns:

Incearca sa mai ai inca o discutie cu el. Una, doua, de cate este nevoie. Sa ii spui ca mereu cand esti prin preajma unor baieti il vezi gelos, dar tu? Tu suferi din cauza ca nu te poti vedea mai des cu el. Daca te.ar iubi cu adevarat, ar face un sacrificiu si s.ar putea vedea cu tine. Tu chiar crezi ca te iubeste incat sa isi dea si viata pentru tine. Eu zic ca ar fi bine daca v.ati desparti timp de o luna, cam asa si sa vezi ce reactii are. Daca se uita dupa alte fete sau daca este trist din cauza despartirii. FUNDA?big grin

2 răspunsuri:
| Bice a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta.Intr-un fel, gelozia e un semn de afectiune.Sau,cel putin, de interes din partea lui pentru tine.Dar trebuie sa pui piciorul in prag.Spune-i ce simti cu adevarat si asteapta sa vezi reactia lui. Explica-i faptul ca nu-i ceri sa fie "bot in bot cu tine toata ziua" dar ca n-ar muri daca ar da dovada de mai multa afectiune. Sper ca te-am ajutat

| ttalentatu a răspuns:

Pai.sincer sa iti cauti un baiat de la oraj nu din astia de la tara[daca zici ca este din afara orajului]laughing