| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*... sunt de 6 luni impreuna cu prietenul meu si il iubesc foarte mult si el la fel pe mine. El e mai mare ca mine cu 2 ani, iar toamna asta se duce la facultate el vrea la medicina. nu am facut sex pana acum el a zis ca ma asteapta cat e nevoie si nu vreau acum chestia asta pentru ca nu st pregatita. azi m-a intrebat daca l-as lasa sa se duca la altele doar sa intretina relatii sexuale pentru ca daca ar sta dupa mine inca 2 ani se teme de boli, ca la barbati apar complicatii in lipsa actului sexual. a zis ca nu o sa se schimbe nimic intre noi si ma va iubi la fel de mult. se duce la ele doar ca sa-si rezolve "treaba". eu nu vreau acum sa-mi incep viata sexuala pentru ca nu st pregatita, i-am spus ca daca are rabdare peste 2 ani cam asa si nu l-am obligat sa stea cu mine sau sa ma astepte si nici el nu ma forteaza cu nimic. Intrebarea mea este: ce raspuns as putea sa-i dau la problema cu culcatul cu alte fete? vreau raspunsuri urgent! multumesc anticipat :* :*

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Dar tu nu observi că îşi bate joc de tine?
Dacă te-ar iubi, nici prin gând nu i-ar trece aşa ceva, în primul rând dragostea nu se rezumă la sex, iar în al doilea rând odată ce se duce cu alte fete, între voi lucrurile se vor schimba, cu siguranţă!
El oricum se va duce, chit că eşti tu de acord, chit că nu şi chiar dacă accepţi să te culci cu el, te va înşela de câte ori va avea ocazia, că vorba aia doar îşi face "treaba"
Spre binele tău, da-i papucii (să nu se ducă desculţ la altele)

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau este foarte educat si bine crescut, ar fi frumos pentru tine sa nu-l pierzi. Lasa-l si la altele, poate ca este mai bine asa, sa-si lase propria mizerie acolo, nu la tine!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru neutrino):

Asa sa-ti faca tie cineva poate o sa te simti bine!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Oricum el se comporta foarte dragastos cu mine si chiar nu vreau sa ma despart de el. eu i-am zis sa isi rezolve problemele unde vrea e problema lui e sanatatea lui si sa aiba grija ce face.i-am spus ca daca se raceste si se schimba fata de mine clar ca s-a atasat de altcineva..nu sunt genul sa ii impun o chestie, il las pe el sa vada daca e bine sau nu sa aleaga nu vreau sa-l oblig cu nimic..parintii nostri se cunosc si sunt prieteni de familie.el a spus ca nu o sa ne afecteze relatia ca tot asa ma va iubii si chiar mai mult simt ca ma iubeste si are grija de mn..acum ramane de vazut ce se va intampla si daca simt ceva in neregula si ceva schimbari clar o sa iau o decizie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E cam tampitel daca zice asa, cand o sa fii insarcinata o sa zica la fel si atunci ce te faci?

| sofisis a răspuns:

Asta e o prostie...nu se imbolnaveste de absolut nimic daca nu are relatii sexuale.
Sincer cred ca era mai bine sa se duca si tu sa nu aflii.Dar daca tot ti-a zis...eu cred ca cumva incearca sa te zoreasca pe tine sa te hotarasti sa te culci cu el de teama ca el sa nu te lase.
Daca va face sex cu alte fete, totul intre voi se va schimba, te asigur.

| Alcyon a răspuns:

Auzi la el, se imbolnaveste daca nu face sex laughing Nu-l crede, e doar un pretext stupid. Baietii se masturbeaza de la 13-14 ani! N-are cum sa se imbolnaveasca, din moment ce el oricum are ejaculare. Parerea mea e ca nu te iubeste suficient de mult. Daca ar tine la tine cu adevarat, nu s-ar gandi sa se duca la altele, ci ar astepta sa va incepeti viata sexuala impreuna.

| alessia5158 a răspuns (pentru Alcyon):

Asa este --- ai dreptate! Este vorba fie de un santaj psihologic, fie ca vrea sa scape de "dominatia" ei. Inclin sa cred prima versiune.

| anamimanonim a răspuns:

Daca as fi in locul tau, l-as lasa. Atata timp cat nu esti pregatita, dar il iubesti, iar el este mai mare decat tine si este pregatit sa te astepte pana cand vei face tu primul pas, ar trebui sa-i accepti aceasta 'dorinta', ca sa zic asa. Eu cred ca vrea o relatie serioasa cu tine, dar are si el nevoile lui. Sper sa faci alegerea cea mai potrivita pentru tine si pentru el. Sa fiti fericiti impreuna! happy