| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 19 ani si mi-as dori sa incerc cu iubitul meu sexul anal, insa imi este frica de..."murdarie". Am aceasta frica doarece ultima data cand mi-am introdus un deget in anus, pot spune ca s-a murdarit. Va rog sa ma ajutati!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oare de ce ti-ai introdus degetul, sa vezi cum e, ce simti, sau?!
La numai 19 ani sa vrei sa incerci deja anal, mi se pare cel putin ciudat!
Petting ai facut, ai epuizat toata Kama Sutra apoi?!
Retine ca, canalul rectal nu este dotat cu senzori specifici placerii, spre deosebire de vagin!
Sa nu regreti crunt peste cativa ani, daca o sa te trezesti cu n probleme si disfcuntii!
Mai cauta pe net si afla, inainte de a face pasul!

| Emazio a răspuns:

O sa iti postez raspunsul meu precedent la aceeasi intrebare de alt user:

Deci trebuie inainte cu cateva zile sa ai un regim alimentar bazat pe fructe in special fara mancaruri grele, sau sucuri naturale, asta o sa te ajute sa îți cureți intestinele si anusul pentru ca o sa mergi mai frecvent la baie.
Apoi in ziua cu pricina mergi cu iubitul tau sa faceti un dus si chiar daca poate o sa te simti jenata atunci e normal, il rogi sa iti curete anusul si apoi in interior cu degetul, pentru ca nici unul nu vrea da aiba o surpriză neplăcută.

Asa dupa asta trebuie sa incepeti propriu zis sa faceti sex ca in mod obișnuit, cand vreti sa treceti la anal te asezi pe burta cu o perna in zona vaginului ca sa stai confortabil si cu fundul îndreptat in sus cu picioarele cracanate. El o sa toarne lubrifiant in zona respectivă si apoi o sa inceapa foarte incet sa impinga unu deget pana la primul inel din jurul degetului. Apoi dupa ce a masat mușchii un timp impinge incet putin mai mult, pana la al doilea inel din jurul degetului, apoi trece la momentul cand o sa introduca tot degetul si o sa maseze muschii din interior ca sa se relaxeze si sa se extindă usor.
Tu in timpul asta poti sa iti stimulezi clitorisul.
Apoi isi pune lubrifiant pe penis, si incepe incet incet sa impinga, cate putin cate putin, si incet incet sus jos sus jos si de ocazional intra putin mai adanc si tot asa pana incepe propriu zis penetrarea prorpiu zisa care trebuie sa fie foarte lenta prima oara.

Dupa 3-4 ori de repetat acest proces in partide diferite de sex anusul tau treptat o sa se obișnuiască si o sa poată partenerul tau sa te penetreze mai rapid si mai apăsat.

Iti recomand sa porti inainte de anal, asta dupa prima partida, but plug ca sa iti pregateasca muschii pentru act.
Daca nu o sa respectați acest tutorial sa ii spunem tu nu o sa te bucuri de anal deci in consecință nici el nu o sa mai poata face anal.

| RAY a răspuns:

Omule tu ce igiena ai?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu citesti ce este obligatoriu sa faci inainte de sexul anal?
Este important sa ai o clisma, pentru a curata intestinul gros!
Prezervativul este important de asemenea, ca bolile cu transmitere sexual se iau si prin anal.
Iar pe viitor, cumpara-ti dopulete de poponet, ca vei scapa fecale pe tine, avand anusul deflorat (rupt).
Personal, mi se pare cea mai scarboasa, dureroasa, neplacuta, degradanta optiune sexuala.
Ai vagin, de ce nu faci sex vaginal?
Cel putin ai sansa sa te bucurii de un orgasm pe cinste, nu sa fii wc-ul unui baiat, care nu da doi bani unde isi baga sula.
Nu uita ce risti: contamarea cu SIDA, Hepatita B, C, sifilis, HPV (car provoaca cancerul de col uterin), samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un SEX ANAL ''de calitate'', nu se face nici in joaca si nici ''pe fuga'' asa cum se pare ca aprecieaza majoritatea celor neavizati, fiindca de fapt necesita o anumita pregatire destul de migaloasa care practic este destul de greu de realizat. Din acest motiv NU este recomandat sa se intretina pe principiul ''fie ce o fi''. Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului pe o adancime de cca 30 cm.
De asemenea este nevoie sa folositi lubrefianti de calitate si din abundenta deoarece anusul si colonul nu produc deloc secretii lubrefiante ca si cele produse de vagin si fara lubrefiere sexul anal va fi intotdeauna... dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, in acel caz fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de manjire cu fecale a madularul iubitului nu se poate exclude, deoarece fara prezervativ intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc placuta, dorita. Bafta si succes!

| Jonas94 a răspuns:

Ai dori să încerci cu iubitul tău sex anal? De ce nu spui că iubitul tău vrea să faceți sex anal? Pentru că de obicei femeile sunt destul de reticente cu privire la acest aspect.
Dacă iubitul tău se uită la filme porno, asta nu înseamnă că ce este în film se poate face chiar așa de ușor în realitate.
Mai bine stați liniștiți și mergeți pe old-way.
Personal cred că necesită prea multe pregătiri, comparativ cu potențiala plăcere pe care o poate oferi.

| IamJoKeR a răspuns:

Dacă îți este frică de murdărie, de ce nu încercați, oral si normal?

| Gofigi a răspuns:

Încarcă cu prezervativ și pe urmă va dați seama ce aveți de făcut

Răspuns utilizator avertizat
| valirex a răspuns:

Pentru inceput trebuie rabdare, igiena si vointa, restul sunt povesti, orice sex poate fi placut daca depasesti mai inntai barierele mentale.