| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata am 23 de ani si acum 2 ani am iesit cu un baiat de cateva ori,dupa care eu nu i-am mai raspuns fiindca mi s-a parut ca tinea la fosta lui inca si nu am vrut sa ma mai complic. El a mai incercat sa ma contacteze,dar eu nu am mai raspuns deloc,dandu-i block peste tot. Acum vreo luna m-am gandit pur si simplu sa-i dau unblock dar nu fiindca aveam vreun gand,fiindca ma uitam in lista de block si am dat unblock la toate persoanele. El dupa vreo saptamana a dat mesaj sa ma intrebe de ce nu i-am mai raspuns etc. Eu i-am zis motivul fiindca n-am vrut sa ma complic ca el mai tinea la fosta etc. Am inceput sa vorbim,dar eu nu aveam vreun gand fiindca sunt intr-o relatie. El a fost ok,am iesit,am vorbit tot felul,ne-am simtit bine dar el tot ma cheama la el,la mare,la munte etc. Eu i-am zis ca nu sunt genul,ca sunt intr-o relatie si ca noi doar iesim,ca stiu cum decurg lucrurile daca merg la el acasa. El a negat spunand ca nu vrea doar sex.
Cel mai rau este ca a inceput sa-mi placa de el. Dar nu stiu de ce... Fiindca el inca tine la fosta,s-a despartit de ea de putin timp si parca ar fi intr-o depresie: bea mult,nu doarme noptile, iar ziua doarme toata ziua. Cu mine vorbeste frumos, imi da mesaje mereu sa zica unde este, ma suna etc.
Ideea este ca eu nu vreau sa renunt la relatia mea actuala pentru el. Fiindca nu stiu daca o sa mearga, nu vreau sa ma "otraveasca" si pe mine cu depresiile lui. Adica nu stiu daca o sa poata sa intre intr-o alta relatie si sa fie un om normal. Pana acum nici eu nu m-am implicat, adica il cam ignor.
Oare ce vrea de fapt? Avand in vedere ca m-a contactat dupa atata timp. Simt ca vrea doar sex deoarece ma tot cheama la el.
Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dupa ce am citit intrebarile din acesta categorie, am ajuns la concluzia ca femeile inseala mai rau decat barbatii, in plus e trist ca femeile nici macar nu realizeaza ca ar putea sa raneasca partenerul.

| Sofer a răspuns:

Ce mai astepti ardete cu el sa ii treaca laughing nu pierde ocazia.

| sofisis a răspuns:

Pai ce sa cred? Ai prieten dar ti-o arzi pe acasa pe la altii, vrei sa fii cu el dar doar daca nu e depresiv si nu vrei sa renunti la actualul doar pentru ca nu poti sa vezi in viitor sa stii daca iese ceva serios cu asta sau nu...ai mintea imprastiata in toate directiile. Care e motivul pentru care ii dai sperante? Si de ce iti bati joc de actualul? Daca iti place asa mult de baiatul asta, risca. Desparte-te de actualul si incearca sa vezi ce o iesi cu asta. Daca e in depresie nu inseamna ca are ciuma si ca nu se vindeca. Orice persoana a suferit macar o data dupa un fost/o fosta.
Daca totusi nu vrei sa fii cu el, care e scopul iesirilor cu el? Pentru ca sa ce?

| Andreeeeeea123 a răspuns (pentru sofisis):

Nu mi-o ard pe acasa pe la altii,am si spus ca l-am refuzat cand a venit cu aceasta propunere. In actuala relatie simt ca imi lipseste ceva. Nu ma simt apreciata. Sunt loiala,nu am inselat niciodata,dar cu toate astea cand se mai isca o cearta,actualul imi spune sa ne despartim, sa plec la altul ca nu ne potrivim, ca viata lui e mai buna fara mine. Iar a doua zi imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda. Si m-am saturat, nu sunt papusa nimanui.
Iar de baiatul respectiv nu-mi bat joc. Momentan mi-as dori sa vad cum este el de fapt. Nu as vrea sa ma arunc intr-o relatie, deoarece el se poate intoarce oricand la fosta daca o iubeste inca asa mult.

Răspuns utilizator avertizat
| CosminCD a răspuns:

Draga Andreea, sfatul meu direct pentru tine este sa incetezi orice discutie cu acest baiat. Tu esti intr-o relatie. Cel cu care trebuie sa discuti si cu care sa-ti faci planuri este iubitul tau, nu un alt baiat. Stii de ce ai inceput sa il placi? pentru ca discuti foarte mult cu el. Spune-i verde-n fata ca tu ai o relatie si gata. Nu uita un lucru: nu se poate ca un baiat si o fata sa aiba doar o relatie de amicitie, sa fie foarte buni prieteni fara sa se indragosteasca unul de celalalt. Da, probabil el doreste doar sex si nu altceva. E parerea mea - lasa-l in pace si bucura-te de tot ce ai investit in relatia ta de 2 ani. Nu cred ca ti-ar placea ca prietenul tau (iubitul) sa aiba o fata cu care sa discute foarte mult si ea s-o invite pe nu stiu unde. Plus ca nu ai de unde sa stii ce e in mintea lui si cum se va comporta cu tine dupa. Eu zic ca ar merita o discutie serioasa cu prietenul tau, sa-i spui tot ce ai pe inima (ce-ti lipseste, ce ai dori...etc). Eu sper ca vei lua cea mai buna decizie. Iti doresc succes!

| Marbella188 a răspuns:

Daca te iubea si te voia, nu mai statea o clipa pe ganduri, nu are rost sa renunti la ceva de viitor pentru ceva din trecut.