| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

sunt fata care este geloasa p prietena ei...va multumesk tuturor pentru sfaturi...ieri m-am intalnit cu prietenul meu...am stat impreuna...am iesit un pic pana afara si el era langa prietena mea... o tinea d mana... o saruta p gat...nu i-am bagat in seama... dar m-am pus si eu langa prietenul lui si am facut la fel... dupa c am plecat, prietenul lui i-a spus ca eu vreau sa-l parasesc sh sa ma combin cu el...am ajuns acasa sh m-a sunat el...sh o zis ca nu mai are rost sa continuam... k eu l-am tinut d fraier k oricum vroiam sa fiu cu altu...mam inervat sh i-am inchis telefonul... apoi ma suna alta prietena d a mea sh imi spune ca s-a combinat q el...nu am crezut... dar dupa c l-am sunat p el sh l-am intrebat o zis ca i adevarat... o zis ca vrea sa fie cu ea k o iubeste si nu stiu ce...sh am terminat-o cu el... un singur lucru ma deranjeaza... k m-am certat rau d tot cu ai mei din kauza lui...sh acum imi pare rau... acum toti imi spun k el ma iubeste dar nu vrea sa recunoaska asta pentru ca i frica sa nu ma piarda... orice ar fi nu o sa mai fiu q el...de ce sunt baietii asa nemernici cu noi fetele? noi nu meritam nimic? doar ei...///?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am sa iti sp si eu parerea meahappySa nu mai faci niciodata atatea eforturi pentru un baiat.Este un mare mitocan.happyTe-a pierdut ca fraieru. El nu stie ce vrea.Ba era cu tine, ba cu fata acea. E mai bine sa te impaci cu ai tai si sa il lasi in pace.Sa faca ce vrea.Sa nu cumva sa suferi pentru el ca nu merita.Chiar daca inca mai simti ceva pentru el nu trebuie sa suferi.Uita-l.Cauta altul si nu lasa trecutul.Prezentul e importantwinkingNu te mai certa cu nimeni.
Sa ai grija de tine si sa il uiti kisswinking

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

@angel-Asa te vreau.Sa nu cumva sa suferi pentru el ca nu meritawinkingLasa ca o sa gasesti u altul happyAm patit si eu odata o chestie asemanatoare cu un baiat si am suferit ca proasta.Sa nu repeti si u greseala mea kiss

daniela
| daniela a răspuns:

Doame ce complicat... se pare ca oricum relatia voastra era sortita esecului

| marsy a răspuns:

Daca toti spun k el te iubeste, atunci de ce el statea de mina cu prietena ta. mai ales ca erai sh tu alaturi! Cred ca bine ai facut k te-ai despartit de el.Meriti pe cineva mai bunwinking. Uite ca mai sint baieti nemernici sh fara obrazZ...
pup dulce. sh imapca-te cu ai tai. k nu merita sa fii certata din cauza lui

bee

love struck

| M.J. a răspuns:

Nu prea am inteles nimic...incurcata treaba...baieti sunt la tot pasu' p lumea asta. o sa gasesti altu care sa te merite...si impaca-te cu ai tai, or sa te inteleaga

| domidoc a răspuns:

Doamneeee, ce varza.Si ce de imbarligaturi...

| Brigitta a răspuns:

Nu te mai certa cu parintii tai pentru nici un prieten/prietena niciodata. EVER! Nimeni nu te va iubi vreodata mai mult ca ei.
Cat despre prietenul tau si prietena ta (nu stiu daca ii mai poti numi asa) da-i incolo. Nu te mai amagi tu din cauza lor ca nu merita. Sunt ipocriti si lasi ca nu ti-au zis in fata ce aveau de gand.
Si nu te cobori la nivelul lor sa te apuci sa te certi cu ei. Lasa-i, aratale ca nu te pot rani. Fiecare cu constiinta lui...

| danutzyscorpyon a răspuns:

Imi pare rau pentru tine...incearca sa-l uiti
sa iesi fara el in oras q pr tai straight face

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

@ mumoasa mersi de sfaturi...asa am facut...si gata...nu mai vreau sa stiu nimic de el...va multumesc tuturor...kisskiss

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

Mda... poate ca a fost si vina mea ca l-am inselat si nu prea mai avea incredere in mine... dar zicea ca ma iubeste ...chiar inainte sa ne despartim mi-a zis asta... e si vina lui...

| adela22 a răspuns:

Doamne...sincer...nu-mi vine sa cred ce am citit...
Cel mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta si sa te impaci cu ai tai... apropo de asta...cum te impaci cu ai tai in general? ma refer inainte de cearta asta...ai incredere in ei? le povestesti problemele tale?
Uite...eu acum vreo 2 ani eram o fire foarte rebela...si nu ma intelgeam cu ai mei deloc si faceam numai ce vroiam eu...pana intr-o zi cand am facut o prostie foarte mare si mi-am dat seama ca am gresit foarte mult... dar de 2 ani incoace am inceput sa povestesc cu mama mea...si acum avem o relatie foarte stransa... ii povestesc aproape tot ce fac...si ea ma sfatuieste foarte bine...imi spun si eu parerile mele... ei pe ale ei...si asa ne punem de acoord in toate...crede-ma, parintii iti sunt cei mai buni prieteni chiar daca cateodata gresesc cand te critica prea mult... dar o fac spre binele tau...nu vor sa suferi.
Referitor la acel baiat...chiar daca tii la el ar fi mai bine o perioada sa va vedeti fiecare de treburile voastre, sa lasati totul balta...sa va deconectati complet gandirea unul de celalalt... o perioada...fiecare sa se gandeasca ce vrea cu adevarat de la relatia pe care a-ti inceput-o. S-au adunat prea multe la un loc.
Un sfat pentru tine: Perioada asta...gandeste-te foarte bine la niste lucruri... Daca sentimentele tale sunt foarte puternice fata de el si esti dispusa sa lupti pentru el atunci ar fi bine sa discuti in particular...nici tu si nici el sa nu mai credeti ce spun prietenii vostrii...nu toti sunt binevoitori, crede-ma...de exemplu...mai sus ai spus ca amicul lui i-a zis ca tu nu vrei de fapt sa fii cu el ca vrei cu amicul lui... el cand a auzit asta...probabil a pus o prietena de-a ta sa spuna ca de fapt e cu ea ca sa nu pice el mai fraier...sunt prea multe la un loc...nu mai avea si tu incredere in toata lumea...nu stiu ce sa zic...nu cunosc detalii importante din relatiea voastra, ce fel de temperamente aveti, ca sa-mi pot da seama daca el este sau nu de incredere...multi baieti sunt foarte mincinosi...sunt cu sutele, crede-ma...nu merita sa ai incredere in nici unul...foarte greu gasesti un baiat fara interese decat sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum esti...
tinne-ma la curent si da-mi mai multe detalii...incerc cu ceea ce stiu sa-ti dau sfaturi cat mai bune si cat mai folositoare.

Te pup! kiss

| nimeni_1451 a răspuns:

Faza cu prietena ta nu am intseles`o deloc. Daca o vedeam pe prietena mea de mana cu prt meu, ii bateam pe amandoi. Si apoi daca el te iubeste nu intseleg cum de sata cu alta...parerea mea este sa-l uiti sa sa nu il mai cauti, iar daca te cauta el sa ii spui clar ca intre voi nu va mai fi nimic...si cu prietenele tale, parca nu iti st prietene, o prietena adevarata nu face lucruri de genu, nici gand...ai grija, parintsii te iarta ca de asta st parintsiwinkingai grija:*

| speranza24 a răspuns:

Vreau sa-ti spun doar un lucru:niciodata sa NU renunti la tine, la visele tale, la tot ceea ce iti doresti pentru o persoana, si mai ales trebuie sa ai INCREDERE IN TINE SI SA TE IUBESTI MAI MULT.Invata din aceasta esperienta, si nu uita ca, viata e prea frumoasa, sa pierzi timpul gandindu'te la acest baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! sunt un baiat oarecare...parerea mea este ca intr-o relatie nu gresesc doar baieti, un cuplu se destrama din cauza la amandoi nu numai din cauza unuia! depinde de cazul fiecaruia... dar in cazzul tau consider ca amandoi ati fost de vina nu numai el sau tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma stiu cum e sh yooo m-am certat cu ai mei sh pana la urma tot nu pot sa mai fiu cu el. dar nu a renuntat la mine ar fi putut sa ma lase sh sa gaseask alta cu care sa fie fara probleme...in legatura cu uh.nu te merita sh gasesteti altu... qi pe qi sa scoatewinkingwinking

| sweetbuterfly a răspuns:

Ce fraieri sunt prietenii tai, idioti de clasa 1.