| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! Uite cum sta treaba inainte cu 2-3 saptamani de vacanta de craciun [ 2011] prietenei mele ii placea de un baiat mi-a spus si mie apoii dupa vacanta el mia carut insistent numarul de tell si adresa de mess eu i le-am dat dar apoi i-am cerut si eu adresa doar ca nu a vrut sa mi-a dea pentru ca stia ca Bianca [ prietena mea] va lua hartia asa ca a spus ca ma va pune el in lista dupa ce am venit de la scoala am intrat pe mess si intr-adevar ma bagat in lista eu i-am dat accept peste 3 ore a intrat pe mess si ma salutat apoi incetul cu incetul m-am amuzat cu el apoi mi-a spus ca ma iubeste a doua zi nu am vrut sa ii spun Biancai [credeam ca se va simti prost pentru ca ii placea ata de mult de el ]

Sunt la aceeasi scoala cu el [ e in clasa de langa mine ] dupa ce sa sunat de pauza trebuia sa plecam acasa el ma astepta in fata scolii cand l-am vazut nu am vrut sa cobor Bianca era cu mine a stat 10 minute apoi a plecat...cand am ajuns acasa el era pe mess am stat am vb vreo 5 ore apoi el mi-a spus ca daca nu ar fi combinat mar cere pe mine peste 5 minute m-a intrebat ce as raspunde daca mar cere eu aam spus ca DA... el a spus asa: Bine mahstii eu te iubesck deci hai sa spunem ca sunttem combi.

In urmatoarea zi nu am mai putut suporta si i-am spus Biancai ea nu s-a suparat

In fiecare pauza ma jucam cu el pe sala [ impreuna cu Bianca Diana Anda si niste baieti]

Odata er pe sala si vorbea cu un baiat din clasa cu mine m-am apropiat de ei apoi m-am asezat jos si el m-a intrebat cu cine suint combi [ a fost ciudat ultima oara eram cu el dar brus nu mai sunt ( asta era in gandul meu) ]
eu nu i-am raspuns

Ma distram cu el alergam radeam ce vremuri acum nu suntem asa apropiati

El avea un prieten foarte bun intr-o zi Victor [asa il cheama pe prietenul ala] ia cerut lui Radu [baiatul de care vam vb pana acum] adresa mea dar el nu a vrut sa eu dea pana la urma a facut rost de ea si intr-o zi mi-a spus asa: Stii.imi ca-mi place de tine si vroiam sa stiu daca vrei sa fii cu mine.

Am fost uimita l-am lasat in suspans 2 zile apoi i-am spus ca DA [ pentru ca m-am inervat ]

Dar nu a durat mult si ne-am despartit

Apoi am aflat de la Bianca ca Radu si cu Victor de cand mau cunoscut sau certat pe mine

Radu sa combi cu mine ca sa ii faca in ciuda lui Victor [ m-am sarutat cu Radu de fata cu Victor ] apoi Victor sa combi cu mine sa ii faca in ciuda lu Raduku

Eu nu m-am suparat dar m-am apropiat mai mult de Radu si mi-a spus ca inca ma placce

in ultimul timp nu am mai vb cu el si nu stiu ce sa fac ma ajutati va rog? [ aa si nici nu prea mai intra pe meesss si nu mai dat ignore ] sa nu uit ca imi trimiteam bilete cu el prim pauze ca sa nu observe nimeni sau imi lua hainele si se imbraca cu ele sau imi lua lucrurile pauza si mi le dadea in cealalta pauza uneori mergeam cu el acasa

Răspuns Câştigător
| Aly_5702 a răspuns:

Maya,depinde de el.Ar putea sa continue cu joaca asta de copii gen "Uite mah e iar a mea!".
Incearca sa ii explici ce simti si sa aflii ce vrea.
Fii mai atenta la cum se comporta. Daca intr-adevar simti ca tine la tine, continua relatia cu el. Daca nu, renunta si gata! Vei gasi pe altul care sa nu se joace de-a "e a mea ba e a mea ba...".
Nu uita! Sentimentele tale sunt pe primul loc!
Nu conteaza ce te sfatuim noi.Tu alegi.:X
Bafta scumpo!:X

1 răspuns:
| Coolgirl_7768 a răspuns:

E tare ca 2 baieti se cearta pentru tine intr-un fel dar ar trebui sa alegi pe unul dintre ei si celuluilalt sa ii zici frumos ca sa terminat a fost o joaca...nui frumos sa te joci cu ei a sa desi si ei,, se jucau cu tine"