| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata :**.

Ma masturbez... " masandu-mi" clitorisul. Insa am o nelamurire, fac asta pana ajung la acel punct de maxima placere... apoi nu mai simt nimic.

este norma sau nu?
si o alta intrebare... ma intreb atunci cand voi face dragoste...
se va intampla la fel?
adica voi ajunge destul de repede la acel punct maxim de placere apoi gata nu voi mai simti nimic? rolling on the floor.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e normal desigur in mod normal trebia sa simnti o luna acea placere maxima

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu ai clitorist sa stii?

| Rukhsandra a răspuns (pentru RAY):

laughing)

| Danysan a răspuns:

In primul rand sper sa nu fie o intrebare pusa la baza, ca prea esti distrata.Ca sa iti raspund :E normal sa sa ajungi la acea placere, dar nu poti compara actul sexual cu o simpla masare.In timpu actului sexual poti avea peakuri maxime. Adica Orgasme consecutive si e o placere pe care nu ai cum sa o obtii pe alta cale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ceva normal dar daca abuzezi ai sa te inveti cu placerea, orgasmul poate fi clitoridian sau vaginal, cand ai sa faci dragoste ai sa simti placere, acum depinde si de corpul tau, sunt femei care au orgasm vaginal si care nu au

| NiataNachShata a răspuns:

Pai una ii sa te masturbezi si una sa faci dragostewinking insa la masturbare ii normal sa nu mai simti nimic la punctul maxim dar insa cand faci dragoste acel punct maxim trece peste limite si ca-m o sa simti ceva ceva acolo

| deRaid a răspuns:

La o masturbare este normal sa nu mai simti nimic dupa, in schimb atunci cand faci dragoste aia deja nu se mai cheama maxima placere si ii se spune Orgasm! Si nu, nu e pe moment faza sa nu mai simti nimic! Conteaza cat te face partenerul sa simti acea placere! ca poti sa o ai si 3 ore daca partenerul stie ce sa faca! Sper ca te-am ajutat... tinand cont ca sunt si baiat laughing