| Raynbow a întrebat:

Hey, TPU ma puteti ajuta cu o parere? Sunt cu un baiat de aproape 4 luni, el este mai mare ca mine cu 7 ani, eu avand 15 ani... gandidu-ma ca el este mai mare cu atatia ani m-am gandit ca vrea doar sa se culce cu mine si apoi sa ma lase, asa ca m-am gandit sa il pun la incercare sa vad daca sta cu mine pt ca ma iubeste asa cum spune sau doar pt a se culca cu mine, astfel i-am zis ca daca vrea sa se culce cu mine nu am nimic impotriva si ca pot face asta chiar daca nu am facut-o pana acum... A inceput sa ma sarute(pe buze si gat) si sincer am crezut ca vrea sa se culce cu mine si m-am cam speriat pt ca nu vreau sa imi incep viata sexuala de la 15 ani e o varsta destul de nepotrivita pt asta din punctul meu de vedere, dar el a simtit ca imi e frica si s-a oprit, ma luat in brate si mi-a zis " sa sti ca eu te iubesc si nu vreau sa ma culc cu tine pt ca esti destul de micuta pt asta si nu vreau sa profit de tine, tu esti micuta mea si stau cu tine pt ca te iubesc din tot sufletul meu nu ca sa ma culc cu tine " si ma pupat pe frunte, eu cred ca ma iubeste, defapt sunt sigura ca ma iubeste, voi ce credeti? Dau funda pt cel mai bun raspuns :*!

Răspuns Câştigător
| msKat a răspuns:

Dragostea adevarata poate fi indiferent de varsta. daca vreia sa profite de tine o facea pana atunci fii sigura. deci te iubeste. suntsigura ca ai gasit pe cineva potrivit. felicitari, sa va tina

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Obiectivul lui este sexul tau, nu ochii tai! La anii lui el stie bine ceea ce vrea de la tine si nici nu cred ca are prea mult timp sa-si piarda cu tine. Acum stii ceea ce-si doreste, tu decizi daca doresti sa devii de pe acum o tanara femeie sau nu. Indiferent de decizia pe care o iei, nu poti avea insa si pretentii absurde, cum ar fi, de exemplu, sa nu te paraseasca dupa aceea! De ce ar mai sta?

| pietrean a răspuns:

Diferenta de 7 ani, intre doi parteneri majori dar si maturi, nu ar fi prea mare.Dar intre un copil(fara suparare!) de 15 ani si un tanar de 21 de ani,cred ca ar fi o problema,deoarece fiecare doreste de la viata altceva,fiecare are alte preocupari si mai ales tu,care esti mai micuta,nematurizata psihic indeajuns,nici fizic nici psihic,poti fi influentata negativ,daca tipul are alte ganduri(si aici nu ma refer neaparat la sex).Te poate manipula asa cum doreste el,taindu-ti elanul de a te dezvolat conform varstei tale.
Acum,depinde ce crezi tu,care este "raspunsul cel mai bun". Intr-un fel gandeste o persoana matura si altfel gandeste un adolescent, ce este mai bun pentru viata si viitorul lui.
Poate, ar fi bine sa vorbesti cu mama, despre aceasta dilema a ta, draga "Curcubeule"! Ca aici poti capata diverse pareri chiar si de la copii de 12 ani.Ce stiu acestia, ce sfat pot sa-ti dea?

| pietrean a răspuns:

Ai ales raspunsul pe care voiai sa-l auzi(nu "cel mai bun" din cele multe) si nu cel care te invata ce este bine. Minte de copil, ce sa faci.

| TeckTonik997 a răspuns:

Fi sigura ca la diferenta aia de varsta el stie nu doar ce gandesti, ci stie si ce vei gandii inainte sa o faci happy

| sodobar a răspuns:

Ai grija, e perfid, mare grija, nu faci sex cu el iar daca el te lasa pentru asta e clar ca nu te iubeste, mai stai pana la 17 ani pentru sex, daca va sta pana atunci cu tine inseamna ca te iubeste.

| Iamnotme a răspuns:

Mai aşteaptă, nu te culca cu el încă, poate o să regreţi mai târziu happy.
Deşi în ziua de azi e mai greu de crezut, poate să te iubească. Dar trebuie tu să îţi dai seama de asta prin cum se comportă, nu prin ce zice happy

| Raynbow explică:

Neutrino eu inteleg ce zici tu dar il cunosc de mica, de la 4 ani, inainte am fost cei mai buni prieteni, mereu a avut grije de mine si inainte sa fim impreuna, el era plecat in alta tara sa munceasca si in fiecare seara ma suna sa vada ce fac, ma suna mai des decat o suna pe mama lui... ca sa intelegi mai bine!