| DeiuțaBloșcuța a întrebat:

Sunt fata si am 17 ani si am o atracție spre sexul feminin. Am avut crush pe o fata timp de 4/5 luni, pe mai multe "vedete" si cand vad pe strada o fata imi imaginez tot felul de chestii in cap! Este posibil sa fiu lesby?
P.S am avut si relatii cu băieți

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Din descriere cel mai probabil esti bisexuala. Exploreaza-ti practic sexualitatea si iti vei da seama exact de preferintele tale.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ai avut/intretinut relatii cu baieti dar te atrag la fel de mult si fetele, s-ar parea ca orientarea ta sexuala sa fie de natura bisexuala. Si daca e asa, acest fapt chiar ca nu ar trebui sa reprezinte o problema. Iar in privinta intrebarii tale privind posibilitatea de a fi lesby? se naste intrebarea pertinenta si logica : s-ar intampla ceva anume daca intr-adevar ai avea acea orientare sexuala? Stare de lesbianism in randul femeilor este des intalnita si NU reprezinta un comportament rusinos sau o situatie anormala. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

In sfârşit mai vad aici si o postare din partea unei lesbiene, nu doar cele de zi cu zi, din partea homalailor.

| ngllllll a răspuns:

Nu cred ca esti lesby. Adica lucrurile astea ti le alimentezi singura. Nu se compara dragostea fata de un băiat. Adica toate fanteziile astea sunt din cauza faptului ca iti lipseste o relație care sa te satisfaca din toate punctele de vedere. Sa fi lesby inseamna sa renunti total la dorinta de a mai avea o relatie care sa iti aduca fericire. A fi lesby e un act de disperare, de lasitate, de renuntare, de tristete. Si asta se formeaza in mintea ta, nu in inima. Te auto-programezi sa fi lesby sau gay, plus ca este alimentat totul si de mainstream. Dar nu stii ce pierzi. Sa te inchizi in lesby e trist, e o stare de disperare continua.

| 03David15 a răspuns:

Nu, nu esti lesby, ci bisexuala. Sper ca te-am ajutat