| GlamiGurl a întrebat:

sunt foarte confuza. E vorba de un baiat pe care il plac, si el ma place. Uneori sunt asa entuziasmata de el si alteori nu imi vine sa cred ca imi place de eeeel... nu stiu cum sa fac sa imi dau seama de ce simt pentru el. am fost plecata cam 5 zile si mi a fost foarte dor de el... sad nu stiu ce sa fac. Sa il evit sau?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca il placi daca ti-a fost dor de el

| Vreoproblema a răspuns:

Of..si eu sunt in aceeasi postura.Nu il evita pentru ca dupa o va face si el si o sa-ti para rau.Eu am incercat chestia cu evitatul pentru ca si el o face.Si acum nici nu am mai vorbit de cateva zile, iar la mesaje nici nu i raspunde.Chestia e ca nici nu ne-am mai vazut si nu stiu daca eu am facut ceva rau...plus ca noi doi ne placem reciproc si nici nu suntem impreuna.Asa ca, parerea mea, nu-l evita.Cel putin la momentul asta.Incearca sa vorbesti cu el. Eventual sa-i ceri numarul de telefon si sa vorbiti, nu stiu.Asa am inceput si eu.
Deci, vorbeste cu el, convinge-te ca ti place cu adevarat si incerca sa-i dai de inteles ca iti place de el.Iar dupa totul o sa vina de la sine.
ps: si eu voi pleca putin si mai ales ca nu vorbeste cu mine si nici nu stiu de ce, sigur o sa imi fie foarte dor de el.Crede-ma,daca o sa-l eviti de pe acum si dupa nu o sa mai vorbiti, o sa iasa destul de rau si o sa ajungi ca mine, sa nu mai stii ce sa faci.
Bafta si sa-mi spui cum au decurs lucrurile! :*

| belysa a răspuns:

Pai iubita cumva si lui ii place de tine? Daca i-ti este asa drag de el,nu vad de ce sa-l eviti, uneori baieti te scot din sarite, de nu i-ti vine sa-i vezi, dar nimeni nu este perfect, si noi gresim la randul nostru.Asa ca eu zic sa stai de vorba cu el, si vezi ce iese.Succes