| oCiudata a întrebat:

Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac.Am 20 de ani si(va rog nu radeti) inca sunt virgina.Am o relatie de 3 ani si jumatate cu un baiat pe care il iubesc enorm de mult. Pana acum e mi-a zis ca nu ma forteaza daca nu vreau sa fac acest lucru, dar acum cateva zile a zis ca nu mai suporta, ca ii vine sa sara pe mine.Noi ne iubim foarte mult si eu simt ca as vrea sa fac acest pas dar nu am curajul, imi este frica.Il iubesc mult MULT, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Michell_7762 a răspuns:

Unii te-au sfatuit de bine, altii nu! Ma bucur ca mai sunt fete ca tine sincer. Daca el nu vrea sa te mai astepte asta este treaba lui.Tu nu esti pregatita sa faci un pas asa de mare si te inteleg.Eu mi-am cunoscut sotul cand aveam 16 ani (colegi de an la liceu) am fost foarte buni amici timp de 4 ani.La 20 cararile vieti ne-au separat, ne mai intalneam f.rar pe strada in oras si ne salutam nimic alceva. Intr-o zi asa din senin il vad in fata mea si m-a invita la o prajitura, am acceptat.Am vb. mult de anii de liceu, intr-un cavant am depanat amintiri.A doua zi il vad iar si asa ne-am intalnit timp de o saptamana.De aici a iesit o frumoasa poveste de iubite, am fost prieteni timp de 3 ani (nici un fel de aluzie sexuala), dupa acesti ani m-a cerut in casatorie si ne-am casatorit.Pot sa iti spun ca noapte nunti a fost ceva special.A fost unicu in viata mea intima si nu imi pare rau.Pe timpul meu era f. important sa fii domnisoara, acum iau in ras treaba asta si nu inteleg de ce? Suntem impreuna de17 ani, ma respecta si ma iubeste ca la 20, pot spune ca am o casnicie frumoasa si instarita.Asa ca, nu esti pregatita, nu o fa. Vrea sa astepte bine, nu si mai bine.O data in viata esti domnisoara.Nu fa acest pas doar in idee de a nu-l pierde ca vei regreta.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e un trucaj cum sa stai cu unu 3 ani fara sa faci sex? Eu eram cu una si vroia sa astepte un an de zile ceea ce mi s-a parut ceva anormal prost e ala care o asteapta atata dar 3 ani nici nu mai zic.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nici Petting n-ati facut, cred ca nu vrei sa mai creada cineva pe bune ca el n-a fost pe la alta/ele! Oare chiar asa naiva sa fi, si sa nu stii chestii elementare despre cum functioneaza baietii si totusi, ce nevoi au?! Sau faci pe cumintica si ati facut restul. manual si oral iar acum el vrea si "trofeul" sa stie si el o treaba, daca tot a facut atata vechime cu tine?! Esti pe o gheata foarte subtire!

Iubirea e una, iar restul, chiar daca crezi tu altfel, e cam si alta!

| Ellenna a răspuns:

Fii relaxata. Nu are de ce sa iti fie frica big grin nu e un capat de lume. In plus, nu toate fetele simt aceeasi durere happy Poate tu faci parte din categoria celor norocoase care nu simt o durere atat de mare happy Bafta ^^

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Ok...daca il iubesti cu adevarat, nu are de ce sa iti fie frica, pentru ca el va sti cum sa te ia. Doar ai incredere in el si totul va fi bine, lasa teama si frica, da-le de o parte

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu e nimic rusinos ca inca esti virgina la varsta ta, e chiar de admirat! Oricum, daca tu nu te simti pregatita sa faci acest pas, atunci nu-l face. Se vede ca baiatul acesta te iubeste si el, incat a zis ca nu te forteaza, dar se vede ca te cam "doreste" si ii e greu sa reziste tenatatiei. Ti-am zis, ia decizia conform inimii tale, nu dupa gura celor din jurul tau.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| georgiana14 a răspuns:

Buna, ai 20 de ani si stati impreuna de cand aveai 17, ok va iubiti dar tu esti preaa cuminte, inceteaza cu chestia asta, fii mai salbaticalaughing si nu iti fie frica sigur o sa fie un moment placut )(nu ca as sti eu) dar asa cred 89% ca daca va iubiti sa faci dragoste cu el e ceva normal si gandeste-te un pic si la el... e barbat si a asteptat atat daca tu nu faci pasul asta el nu o sa mai astepte si o sa va despartiti orikat de mult v-ati iubi. eu iti zic sa ai curaj si bafta. fundita?

| zapacitu33 a răspuns:

O sa il pierzi, daca deja nu l-ai pierdut.
Si... BTW nu te premiaza nimeni daca ramai fata mare 4ever
si in plus s-ar putea chiar sa iti placa happy
treaba e ca dupa ce faci lucrul asta, treci relatia la un alt nivel, unul superior, trust me
sfatul meu, go 4 it

| Kennysa a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu este necesar sa o faci,nimeni nu te obliga,calmeaza-te si gandeste-te ce ar fi mai bine,virginitatea o ai doar odata in viata si dragoste poti face cand vrei tu,nu te grabi sa nu iti para rau mai tarziu,gandeste-te si atunci faci cum ai decis, dar gandeste-te bine, succes!

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Te`ai gandit ca in astia 3 ani e posibil sa se fi dus la altele? Nu de alta dar nu stiu cati baieti din ziua de azi ar mai astepta o fata atata sa se culce cu ea. Daca merita sa te sacrifici pentru el, fa ce iti spune inima. Gandeste`te ca dupa ce o sa se sfarseasca relatia, fara sa vrei o sa te simti "legata" de el. happySi daca nu ai curaj, ia o gurita de Angelihee hee Good luck!