| floricika_1940 a întrebat:

Sunt foarte speriata. Pe 28 noiembrie m am trezit si am observat ca pe chiloti erau mai multe pete maro de secretie, curgea abundent.Ma tinut aceasta secretie 3 zile, apoi mi a venit ciclul.Am citit azi pe internet si scria ca se poate sa fi ramas insarcinata. Dar nu am stari de voma, nu sunt obosita, nu am schimbari de comportament. Din ce cauza sa imi fi curs aceasta secretie maronie?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se întâmplă ca la începutul menstrei sau la final să fie sânge închis la culoare, chiar cu un miros un pic înțepător, nu este un pericol. Igena obișnuită zilnică.
Pentru liniștea ta poți face și un test de sarcină.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Se mai intampla si asa daca luna trecuta ti s-a oprit brusc ciclu, nu cred ca esti gravida!

| DenisaAbdn a răspuns:

Ai citit pe internet si se poate sa fi ramas insarcinata? laughing
Cati ani ai? Mergi la medic, desi ma indoiesc ca ai vreo problema. Iti recomand mai multa igiena.

| Tania a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata.Nu are cum, daca ti-a venit.
Se mai inatampla, poate fi si de la o infectie urinara.Sau candida.
Si mie mi se intampla asta de vreocateva zile si nu am avut contact sexual.

| floricika_1940 explică:

Draga neesa am pus aceasta intrebare pentru a fi ajutata, nu pentru a fi luata in ras.As vrea sa treci si tu prin ce trec eu, si apoi ai sa intelegi.

| DenisaAbdn a răspuns (pentru floricika_1940):

Bine, gata, nu te iau in ras. Dar mi se pare jenant ca la 19 ani si viata sexuala inceputa de un an sa dai astfel de detalii si sa nu stii ce se intampla cu corpul tau.
Stai linistita, nu o sa trec prin asta, te asigur. Pace?

| floricika_1940 explică:

Camy si eu mi am inceput viata sexuala acum un an.pana acum nu am avut aceasta secretie maro.Tie ce ti a spus medicul?

| floricika_1940 explică:

OK.pace

| r0x1d0lc3 a răspuns:

La toate ni se intampla asta. Asa ca nu te speria ca poate fii doar o secretie. Daca ai mai avut relatii sexulare neproteja. Ai putea fii. Dar daca nu ai stari de voma si din astea... E oke:*

| Agentul6842 a răspuns:

Astia de pe net habar nu au... pai ti-a venit ciclul nu e mare lucru!happy

| camiitsu a răspuns:

Se mai intampla! mi s-a intamplat si mie asa.nu te speria! dar am avut relatii sexuale inainte?