| dienutzza_5627 a întrebat:

Sunt foarte trista, ca am facut pasul cel mai durerossad m-am despartit de cel pe care il iubeam mai mult ca viata mea.Eu am ales asa chiar de mi-a fost enorm de greu, cu mintea mea am inteles ca situatia intre noi nu mergea bine deloc dar ma simt vinovata totusi. El mi-a spus ca vrea sa ii cunosc parinti si pe urma si el pe ai mei, dar el tot asa nicikum se comporta cu mine si ma simt vinovata ca poate se schimba dupa asta crying ca de obicei poate si asta ii doar o scuza de-a mea cum mereu ii gaseam la orice greseala imi facea. Iar el cand am zis ca ar trebui sa o termina a zis "daca tu asa vrei sa fie". Stiu foarte bine ca nu o sa mai aud de el ca asa e firea lui, trece mai departe dar eu simt de parca mi-as fi pierdut rostul vietii.Am incercat deja sa stau mai mult pe afara sa imi treaca gandurile in alta parte dar e si mai rau ca vad lokuri pe unde am fost impreuna si imi amintesk toate numai de el crying ce as mai putea face?

11 răspunsuri:
| evelynne a răspuns:

Zi-i ca vrei sa va impacati, sa discutati...ca ai gresit si'ti pare rau.Nu are rost sa stai despartiti daca va iubiti, chiar daca mai exista certuri.

| evelynne a răspuns:

E f. usor sa vb... sa zici ''sa fie''. La nervi poti zice orice.Toti avem orgoliu si ast mereu sa ne caute celalalt.De ce zic ceilalti ca'si batea joc de tine? Esti tu sigura? Cat timp ati fost impreuna?

| evelynne a răspuns:

Lasa'mi un mesaj prv cu id tau ca vreau sa'mi dai detalii(daca nu te superi):*

| erik a răspuns:

Raluca, poate ai auzit de acea zicala, care spunea ca intr-o relatie, unul ofera si iubeste mai mult iar altul mai putin.Am refuzat sa cred lucrul acesta pentru o vreme dar acum sunt de-acord cu aceasta zicala.Eu nu cred ca "asa e firea lui", ci cred ca el iubeste mai putin in relatia voastra. Dar ceea ce este mai trist, este ca el stie ca tu iubesti mai mult si esti omul de sacrificiu in relatia voastra
iar el nu face altceva decat sa speculeze acest avantaj, pe care mai degraba l-as numi HANDICAP. Te cred ca nu-ti poti nega dragostea fata de el dar totusi fa-l sa creada ca te-a pierdut pentru totdeauna si daca asta nu are nici un efect asupra lui, atunci cu siguranta, acest om NU TE IUBESTE.Nu mai fi tu prima care incearca intotdeauna sa rezolve problemele.Pentru a face asta, incearca din rasputeri sa-ti gestionezi putin suferinta, emotiile si gandirea negativa, pentru a-ti recupera cumpatul de care ai mare, mare nevoie.Nu esti singura victima de pe terra. Dragostea adevarata, trebuie sa ne mentina intr-un cadru normal, in care sa nu fim constant nevoiti sa ne incalcam demnitatea ...asta ar trebui sa fie exceptia nu regula.

| erik a răspuns:

Anulare raspuns.

| dienutzza_5627 explică:

Evelynne
As face acest lucru in fiecare moment cand imi amintesk ca totul am facut eu dar cand ma gandesc ca el asa usor a zis ''sa fie'' ajung confuza, iar prea multi imi spun ca doar isi batea joc de mine. Iar nu cred ca sunt sanse de impakare ca mi-a spus el nu da a doua sansacrying

| dienutzza_5627 explică:

E adevarat cand iubesti nu poti spune adio, dar m`a anit in tot timp cat am fost cu el ca se purta cu mine de parca nici nu ar fi ceva intre noi.Si daca chiar ma iubea nu trebuia sa lase acest lucru eu asa cred

| dienutzza_5627 explică:

Eu nu inteleg ce poate fi usor ca sa ii zici presupusei iubite ca sa fie sa ne despartim fara sa ceara vreo explicatzie sau ceva.ma doare faptul ca el odata mi-a spus ca nu plange dupa nici o fata si ca trece peste fara griji ca va veni alta.De aceea spun ceilalti ca doar atunci ma cauta sau imi vorbea mai frumos decat altadata cand vroia ceva.Am si eu banuieli de genu dar de sigura nu pot fi ca doar il iubesc.Si am fost 3 luni impreuna

| dienutzza_5627 explică:

Erik
zicala poate fi adevarat, dar totusi chiar de el iubeste mai putin macar sa faca totul ce ii sta putinta dar deloc nu s`a strofokat niciodata cand era cazu sa arate ca intr-adevar ma iubeste.Eu am auzit candva ca dragostea adevarata sta langa tine si fara forta, iar cea care sta cu forta inseamna ca nu a fost niciodata a ta intr-un fel cred si nu in asta.Si din cate spui pot sa inteleg ca tu crezi ca am facut bine pasul acesta? Eu simt ca am facut tot ce se putea din partea mea, dar in loc de 2 nici eu nu pot sa iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cnd iubesti nu poti zice adio... poate el acum gandeste ca l-ai lasat pnt altcineva si e mai grea durerea lui decat a ta.Eu zic ca cel mai bine e sa-l cauti tu prin locurile acelea pe care ti le amintesti ca te plimbai ca el si sati ceri iertare dar sa nu fie prea tarziu bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa l numesc decat kretin sunt sigura ca nu poti iubi pentru doi dar nica ca poti sa l uiti dupa o luna inkearka sa fi tu iesi cu prietenii {dar nu cu prieteni de genu care tin mai mult la el decat la tine]du te in club distreazate si inkearka sa te kulki cat mai tarziu pentru nu a avea timp sa te gandesti la el. sa nu stai singura mult timp fiindca dca atunci o sa te gandesti la el