| suferintza a întrebat:

Buna sunt impreuna ca o fata de 2 ani si jumate si ne iubim foarte mult dar soarta a facut ca eu sa ma mut din acel oras la 200 km acum ne vedem foarte rar si nu stiu cum sa skap de suferinta asta ca nu mai rezist mult va rog ajutati-ma.va multumesc mult

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

200 de km nu sunt un capat de tara, ii faci in 3 ore jumate cu masina sau in 5 ore cu trenul. Exista telefon si messenger,de asemenea. Daca va iubiti,veti petrece sambetele si duminicile impreuna, o data tu la ea, o data ea la tine.Este o incercare pe care viata nu v-a dat-o degeaba, acum se va alege cine rezista si cine iubeste.Fii tare,strange din dinti,la un moment dat,daca rezistati, o sa puteti fi impreuna MEREU! Poate ca soarta va fi buna cu voi, nu? Mult noroc!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu parintii si sa le ceri sa te lase sa vina ea la tine in weekend? 2 zile impreuna ar fi frumos.

| ELLSSA a răspuns:

Se poate muta la tinehappy

| Kalyn a răspuns:

1. incearca sa ieshi cu alte fete (90% si ea o face)
2. du-te la curve
3. o sa suferi pana invetzi ceva din asta

| Arhanghel a răspuns:

Dupa parerea mea relatiile la distanta nu dureaza mult. unul din voi o sa uite de celalalt si-o sa isi gaseasca un alt prieten sau prietena. de obicei cel care e cel mai putin afectat de despartirea asta de 200km va vrea sa va despartiti.asa ca eu iti zic :cam in 1 luna tu sau ea vreti vrea sa va despartiti