| cornelia_9446 a întrebat:

sunt impreuna cu prietenul meu de cateva saptamani...la scoala nu prea imi vorbeste.doar ma saluta si atatstraight faceeu as vrea sa stea cu mine de vorba.sa stam mai multstraight facece sa fac?straight facece sa ii zic?
funda.
va rog sa nu ma criticati ca vreau prea multe.straight face

Răspuns Câştigător
| lore23 a răspuns:

Nu nu vrei prea multe. E iubitul tau si e normal. Ai putea sa-l intrebi pe el de ce te evita la scoala, poate ca nu-i place sa fie barfit de cei din scola etcthinking desi ar fi ceva copilaresc.

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Abordeaza problema direct si spune-i ce te nemultumeste. Eu cred ca la scoala el vrea sa se dea mare ca nu sta dupa fundul unei fete.
Bafta!

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Nu am dc sa te kritik.pentru ca nu vrei prea multe. vrei exakt ce e si normal intr'o relatie. vorbeste cu el serios si spune'i ca iti doresti sa petreceti mai mult timp impreuna, sa vorbiti, sa va plimbati, etchappy
funditabatting eyelashes?

| nana a răspuns:

Buna cornelia.Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.Probabil prietenul tau nu vrea sa amestece lucrurile.Scoala cu iubirea.Se detaseaza de problemele sentimentale la scoala, pentru a se dedica intru totul scoli, si, mai este o problema. Pentru a nu va plictisi si a nu va sufoca relatia, din punctul lui de vedere.Fiecare este in mediul si anturajul lui la scoala.Parerea mea este ca face foarte bine.Este ca atunci cand doi soti lucreaza impreuna si daca la munca au contact direct cu problemele care ii inconjoara, acasa intervine monotonia.Sigur procedeaza bine si nu ai de ce sa te ingrijorezi, incearca sa ii dai libertatea pe care o doreste si legatura voastra v-a funtiona mult si fara constrangeri.happy
Pup.
nana

| pengu a răspuns:

Hey,
pai, trebuie sa stie si el ce vrei, poate ca el e ok asa, dar nu stie ca tu ai vrea sa schimbi ceva. vorbeste cu el si explica-i ca ai vrea sa stati de vb mai mult si la scoala si eventual ii poti da un motiv, dar nu ii reprosa faptul ca doar te saluta. pur si simplu iti expui dorinta si vezi ce vrea si el, cam asa ar trebui sa faceti amandoi cand unul vrea ceva dar celalalt nu face (pentru ca nu stie). tongue
bafta happy

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema straight face
la mine nu era faza de scoala ca nu invatam la aceeasi scoala dar ma supara ca nici macar nu ma saluta pe strada laughing
toate astea pana intr=o zii cand m-am intrebat ce fac si i-am spus ca sunt prost dispusa. Bineinteles ca m-a intrebat de ce si atunci m-am enervat pe bune si i-am spus tot cea ce simteam laughing
acum a inteles si se chinuie sa remedieze situatia laughing

| anonimaDeLa3 a răspuns:

Buna! Orice baiat este timid, nu vrea atunci cand este inconjurat de gasca lui sa stea cu tine, petru ca considera ca prietenii lui vor face glume apoi pe seama lui! Ar fi bine sa ii zici sa te deranjeaza acest lucru... poate va intelegehappy

| cornelia_9446 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsurihappy
imi pare rau ca nu va pot da la toti fundita...deoarece toate raspunsurile mi-au fost de ajutorhappy