| AlexMRJ a întrebat:

Buna, TPU! Am o fata, prietena, in clasa, de care m-am atasat mult in ultima vreme, stam impreuna. la scoala (nu ca relatie), o fac sa rada cu glumele mele, insa problema e. acum doua zile am intrebat-o daca vrea sa stea cu mine. insa a spus : "Nu, nu vreau sa ne stricam prietenia."

Ce-as putea face?

5 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Stai linistit! Fetelor le plac o pereche de pantofi, dar isi mai i-au 3 sa aiba de rezerva.

| reihiuke a răspuns:

Asta cu "nu vreau sa stricam prietenia" mi se pare o aberatie. O iubire adevarata se face in timp. Si se face cu cineva cu care te intelegi! Si ca sa vezi daca te intelegi cu cineva si venind dupa un timp (iubirea), asta inseamna ca in acel timp trebuia sa fiti prieteni. straight face Deci chiar nu are nicio logica faza cu stricatul prieteniei, pentru ca dupa parerea mea, nu poti iubi asa dintr-o data, fara prietenie. Incearca sa-i explici asta. Si sa-ti explice de ce e rau daca o prietenie se transforma in relatie. De parca ai stricat prietenia si acu va certati.

| Apocaliptic a răspuns:

Ce-ai putea face?
Ai putea sa fii cam distrus in fata ei, sa vada ca chair o placi.
Ai putea sa fii bun prieten cu ea in continuare dar cu ceva plusuri de indragostit.
Ai putea sa o faci geloasa sa vrea sa fie cu tine.
Ai putea sa-ti arati calitatile in fata ei sa vada ce a pierdut.
Ai putea sa fii un getleman cu ea.
Ai putea sa inveti sa o asculti.
Ai putea sa vezi ce-i place si sa apreciezi asta(macar sa incerci/sa te prefaci).
Si ai putea sa NU TE DAI BATUT.

| AlexMRJ explică:

Inca ceva. Eu acum doua zile, i-am spus sa ma "invete" sa sarut si a zis : "Nu acum." "Eu te-as saruta dar..." si astazi unul dintre prietenii mei ce-a facut? Ei bine. a intrebat-o si el acelasi lucru si... a zis : "Ok" si s-au retras si au stat vreo 10 minute o_O, o lua si de c** Nu stiu ce sa mai fac, sunt complet derutat. worried

| EuSiAtatClar a răspuns:

Mai incearca nu renunta de la primul refuz uneori fetele fac asa sa vada cat rezisti iti testeaza sentimentele nu renunta!winking