| anonim_4396 a întrebat:

sunt impreuna cu un baiat de 3 saptamana si ne cunoastem de vreo 2 ani, darmi-a facut o faza foarte nasoala, s-a uitat de cateva ori dupa fete si am trecut cu vederea, si de 2 zile incoace m-a sunat doar dupa 22 searasad. El lucra pana seara dar pe la 7 ma suna mereu.si ieri tot asa m-a sunat dupa 10 si azi pleaca la faculta, si nu i-am maio raspuns la tel dar simt ca e putin indiferent si ma gandesc sa rup legatura cu el, pana nu e prea tarziu.Credeti ca fac binesad? ps. el de multe ori a vrut sa intre in vorba cu mine pana si-a facut curaj si m-a intrebat daca vreau sa fiu pr lui dar in momentul asta ma dezamageste totalstraight face

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Inainte sa rupi legatura cu el, trebuie sa ai o discutie sincera si deschisa cu acesta. Incearca sa afli ce se intampla si apoi ia o decizie.

| lays a răspuns:

E barbat. e normal sa se uite dupa femei cu atatea ispite in jur, dar asta nu inseamna ca nu te place sau nu te iubeste.si eu eram foarte geloasa si ii faceam adevarate crize de gelozie cand se uita dupa vreuna, dar mi-am dat seama ca pe mine ma iubeste, si ca nu e nimic rau in a se uita.si eu ma uit dupa baieti(doar cand sunt singura). asta e natura lor.nu s e pot abtine.pe mine nu ma mai deranjeaza asta avand in vedere cum ma priveste si in ochii lui sunt cea mai frumoasabig grin iar in legatura cu sunatul. poate a dormit sau a iesit cu baietii sau poate pur si simplu nu a avut chef de tine.nu-mi zice ca tu nu simti nevoia sa fii singura.sa nu te sune, ca nu cred.eu zic sa nu te desparti de el. cel putin discuta cu el inainte sa iei vreo decizie!

| LoveAngel223 a răspuns:

Pai nu neaparat te inseala daca te gandesti la asa ceva probabil ca trece si el prin momente grele. Daca se uita la fete ce? ar trebui sa ii pui o centura de castitate pe ochi ca sa nu vada nici o fata (fara suparare) Daca lucreaza inseamna ca a dormit pana la 10 sau a fost cu prieteni ori ce este posibil.Mai gandeste-te inainte sa faci un pas gresit si sa regreti

| YourDailyApple a răspuns:

Asa sa faci, bravo tiewinking. Bate-ti joc de el, el lucreaza si in paralel cu job-ul face si facultatea si trebuie sa iti suporte tie crizele de gelozie si suspiciunile idioate. Ce daca s-a uitat? E cumva o crima? Daca tu ai alte standarde atunci "succesuri" in a-ti gasi barbatul care sa stea cu ochii lipiti numai de tine.

| lore23 a răspuns:

Inainte ar trebui sa-i spui ce te deranjeza, si poate rezolvati problema.Intreaba-l ce s-a schimbatsad Si daca e tot indiferent, etc lasa`l ca nu te meritastraight face

| CaTaLiNkA a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti cu el despre faptul acesta, oricum decizia e mai bine sa o iei corecta ca sa nu-ti para rau mai apoi ca ai comis o greseala, vorbeste cu el deschis si cred ca ve-ti hotari ce sa faceti sa rupeti legatura ori nu.