| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un tip de ceva vreme si ne simpatizam reciproc. Flirtam mult cand suntem impreuna si putem vorbi ore in sir despre orice subiect. Faza nasoala este ca pe timpul vacantei cat nu ne-am mai vazut a primit un telefon pe ne-pusa masa de la o persoana anonima care l-a intrebat daca eu sunt acolo si daca poate vorbi cu mine + un mesaj de la aceiasi persoana despre care atunci cand l-am intrebat ce a continut, el a refuzat sa-mi spuna. Acum el este foarte debusolat deoarece eu chiar nu stiu cine ma cautase si in niciun caz nu am mai dat numarul lui altcuiva. Ma gandesc sa nu fi facut careva vreo gluma proasta... Oricum, acum cand ne-am intalnit (iesisem cu cortul la padure cu un grup de prieteni) mi-a povestit toata faza, a mai flirtat foarte subtil cu mine dupa care a sosit o prietena mai veche de-a lui si el s-a dus sa povesteasca cu tipa (eu nu o cunosteam) si m-a ignorat TOTAL (ceea ce nu a mai facut niciodata).
Seara m-a chemat cu el si cu prietena lui la el in cort dar mie imi era complet sila de cursul actiunii asa ca l-am refuzat intr-un mod cam brutal desi el a insistat si i-am aruncat o privire urata.
A doua zi (venise momentul despartirii) prietena lui plecase mai devreme decat ceilalti dupa ce el a invitat-o (si ea a acceptat) la o cafea in particular. [am aflat ca tipa e studenta in Franta si urmeaza sa plece inapoi in toamna pentru terminarea studiilor.]
Infine, dupa ce tipa a plecat si si noi restul eram gata de plecare el a venit la mine sa ma imbratiseze si sa isi ia ramas bun dar eu m-am eschivat si i-am raspuns cu un simplu "Ceau" si am facut stanga-imprejur in secunda urmatoare.

Credeti ca am reactionat ok?
Tipul ma place sau doar se joaca cu mine si cu mintea mea?
Credeti ca ma considera ciudata datorita evenimentului cu telefonul si vrea sa ma tina la distanta?
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi pare rau, tu esti o fata cu educatie, tipul la fel, sunteti amandoi persoane cu viitor, dar se vede ca nu stiti sa va claditi o relatie.
Tipul te place? De ce nu-l intrebi pe el. Gata cu joaca, gata cu tatonarile, vreti o relatie impreuna, munciti impreuna pentru ea.

| neutrino a răspuns:

Cred ca el incearca sa-si bata joc de tine. Va reusi oare?

| ceaiuldetei a răspuns:

Salut

Scuză-mă că am întârziat nevoii tale, însă am lipsit în perioada asta. Până la urmă, nu ai de ales decât să ții spatele drept și fruntea sus. Sper să îți fie de folos. Ți-am răspuns în privat.

| Ottakringer a răspuns:

Eu zic ca esti prea geloasa.
Daca el a preferat sa petreaca putinul timp cu fata respectiva ..care presupun ca are sansa sa se vada odata la cateva luni nu inseamna ca nu te place. Dar din ceea ce am inteles la voi nu e o relatie stabila. Faptul ca vorbiti tot timpul si aveti despre ce vorbii nu va face un cuplu. Daca nici tu nu stii daca te place e si normal ca sa faca asa. Oricum. el tot la tine vine stai linistita, fata respectiva e o veche prietena care vroia sa mai petreaca si el putin timp.
Incearca de acum sa vezi cum sta treaba, incearca sa ii arati si tu ca vrei o relatie cu el, ca il placi. Daca te porti asa in continuare ai sanse 100% sa il pierzi.

| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a răspuns (pentru Ottakringer):

De la faza cu telefonul anonim nu imi mai raspunde mie la mesaje. Cred ca isi inchipuie ca acel mesaj+telefon anonim ii erau adresate lui si nu intelege de ce, asa ca prefera sa pastreze distanta fata de mine.