| Chrisstine a întrebat:

sunt impreuna cu un baiat de 4 luni si am decis sa luam o pauza de 2-3 zile ca incepuseram se ne certam.si apoi sa fim din nou ca inainte.
Credeti ca aceasta pauza este un lucru rau intr-o relatie? Sau bine? fundita:X

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pauzele anunta mereu despartirea finala.Pur si simplu voi faceti repetitii pentru finalul relatiei si asta nu e bine deloc.

Problemele se rezolva discutand si facand compromisuri de ambele parti nu stand separati.

Tu cum rezolvi problemele zilnice? Fugind de ele?! Nu prea cred.

Ia-l de manuta si invatati amandoi sa comunicati caci deja ar trebui sa tineti mult unul la altul.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu i un lucru rau ca ati luat o pauza, dar daca de acum incepeti sa va certati, cum credeti ca rezistati in timp?

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Da este un lucru destul de normal sa lauti o pauza. Dupa acest "pauza" poate nu o sa mai existe certuri happy.

| Chrisstine explică:

Pai o pauza sa ne dam seama ce ne deranjeaza ...si sa ni le zicem dupa 1.2.3. zile;-d

| MihaEla_8742 a răspuns:

O pauza e clar un lucru rau.Cea mai buna solutie ar fi comunicarea. Crede-ma ca am trecut prin asta si mai tare va distantati. Daca iti doresti sa fiti impreuna incearca sa ai o discutie serioasa cu el, sa stabiliti dinainte ca nu e o cearta si o sa fie mai ok! happy

| Alexandra_4682 a răspuns:

Buna! Eu cred ca este bine ca ati luat aceasta pauza.In zilele cat sunteti despartiti veti vedea daca va este dor unul de celalalt sau daca este mai bine sa ramaneti despartiti happy

| LittleB124 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa spun... probabil dupa aceasta mica pauza totul va fi bine daca amandoi vreti sa fie bine si sa fiti din nou ca inainte.
daca te-am ajutat pliz fundita big grin