| Nuamnumesrry a întrebat:

Eu m-am despartit ieri de iubita mea…am fost impreuna de 4 luni si am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa luam o pauza de la a fi impreuna, insa am decis sa incercam sa ramanem prieteni. Cum am putea sa ne comportam si ce as putea sa fac ca sa ramanem apropiati si sa nu ajungem straini? Tin sa mentionez ca suntem in acelasi liceu si a fost prima relatie pentru amandoi.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu se poate.

| Violleta2022 a răspuns:

In dragostea adevarata si sincera NU exista pauze!

Asta este vesnica minciuna cand vrei sa rupi o relatie fiindca ori te-ai plictisit, ori nu-ti mai place de fata sau baiatul respectiv, ori ti-ai gasit pe altcineva.
Este imposibil sa ramaneti apropiati odata ce i-ai dat papucii cuiva si i-ai rupt inima, fiindca atunci sufera si evident te uraste. De altfel nici nu-i recomandat sa te intorci sau sa accepti vreo amicitie cu cel/cea care ti-a dat papucii.

| sierra1 a răspuns:

Apropiați și ne-prieteni/non-iubiți nu merge, e o utopie des intâlită in filme. Mai bine iși vede fiecare de calea lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apropiați, ca să ce?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Va trimiteti manele seara, dupa ore.

| iulia0514 a răspuns:

Foarte simplu va vedeți fiecare de treaba lui va salutați când vă întâlniți și cam atât

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vă purtați exact ca și cum nu ați fost niciodată împreună.