| passenger a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten de o seama cu mine. Problema este ca mi-e rusine de el sad Adica mi-e rusine sa fiu romantica, sa-i zic orice, sa vorbesc cu el anumite lucruri, sa fim numai noi doi singuri straight face. El este cel mai ok baiat pe care l-am vazut. Nu stiu din ce cauza as putea avea aceasta rusine. Tin la el foarte mult si suntem impreuna de 3 luni aproape.
Ce este de facut?

6 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Incearca sa lasi de-o parte rusinea asta. pentru ca intr-o relatie. cea mai importanta este comunicarea. big grin
Vorbeste cu el si spune-i. " oful" tau si sigur va intelege si te va ajuta.

| ionut9708 a răspuns:

Petreceti cat mai mult timp impreuna,incercati sa vorbiti cat mai mult, si sa incerci sa lasi rusinea, cu cat vorbiti mai deschis cu atat nu o sa va mai fie rusine!

| JustMe6378962 a răspuns:

Daca sunteti impreuna, atunci de ce ti-e rusine cu el? Eu zic sa mai vorbesti cu el...

| DRAGOSH977 a răspuns:

Eu cred ca tu poate esti atrasa de fete sau infigite i el ca asa nu ajungi nicaieri

| emy91 a răspuns:

Incearca usor, usor sa lasi rusinea si comunica mai mult cu elbig grin

| ramonikkdulcikkpwp a răspuns:

Ceea ce simti tu fata de el,nu este rusine,ci dragoste,bine probabil ca ai si o rusine,da poti sa scapi de, numai si numai cand vorbesti cu el, adica cand esti comunicativa.:X