| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten de o seama cu mine. Problema este ca mi-e rusine de el sad Adica mi-e rusine sa fiu romantica, sa-i zic orice, sa vorbesc cu el anumite lucruri, sa fim numai noi doi singuri straight face. El este cel mai ok baiat pe care l-am vazut. Nu stiu din ce cauza as putea avea aceasta rusine. Tin la el foarte mult si suntem impreuna de 3 luni aproape.

Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna probabil nu te simți destul de bine in compania lui, poate că nu ave ți multe lucruri in comun, și de aici apare și acestă rușine sau timiditate a ta de a fi romantică, poate tu nu vrei să fi asa, dar ceva la nivel mintal te frînează, tu spui că el este cel mai ok băiat, ar trebui să discuți cu el pe această temă, să îi spui ce te frămîntă.

| TukAnk a răspuns:

Invinge.ti timiditatea, fi mai relaxata cand esti cu el si lucrurile vor decurge natural si de la sine si va veti apropia mai mult, succes

| gossipgirl a răspuns:

Esti in clasa a 9a de abia, e cel mai normal sa iti fie rusine cand esti cu prietenul tau. Esti destul de mica, n-ai experienta si probabil iti e frica de aceasta "noutate".
Chill, peste 2 ani 3 o sa te simti mai in largul tau, acum ar trebui sa te concentrezi mai mult pe scoala.