| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten de o seama cu mine. Problema este ca mi-e rusine de el sad Adica mi-e rusine sa fiu romantica, sa-i zic orice, sa vorbesc cu el anumite lucruri, sa fim numai noi doi singuri straight face. El este cel mai ok baiat pe care l-am vazut. Nu stiu din ce cauza as putea avea aceasta rusine. Tin la el foarte mult si suntem impreuna de 3 luni aproape.
Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Nu are de ca sa-ti fie rusine. Atata timp cat sunteti un cuplu, orice dragalasenie e frumoasa si in felul asta il vei face si pe el sa se simta bine. Gandeste-te ca sunteti doar voi doi si nu va vede nimeni. Inceputul e mai greu dar te vei obisnui. Si pana la urma, un cuplu isi doreste intimitate sa-si poata exprima sentimentele, sa se alinte, sa-si spuna cuvinte frumoase. Incearca, nu e greu deloc. Pupic!

| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va petreceti mai mult timp impreuna. Cu timpul, ar trebui sa dispara acea jena. Desigur, ar trebui sa te ajute si el, asta in cazul in care nu e si el la fel de timid.
Nu iti face griji, e si asta o etapa intr-o relatie. O sa o depasiti voiwinking

| Duduluna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa iti invingi jena pentru ca s-ar putea in cel mai scurt timp sa sa desparta de tine, iar apoi vei regreta asta crede-ma iti spun din propria experienta. o sa ai mustrari de constiinta cand o sa iti dai seama ce puteai face si nu ai facut happy:* multa bafta incearca sa fi tupeista dar nu nesimtita happy*