| alexialisa a întrebat:

Sunt in dubii putin. Unele persoane spun ca a fost putin petting, altele ca nu a fost nimic.
Ok. Ieri am fost cu prietenul meu pe un deal din apropiere sub niște copaci. Am început sa ne sărutam, sa ne sarutam tot mai lung, apoi ne am lăsat în jos. El s-a pus deasupra mea, nu s-a lăsat cu greutatea. Am început iar sa ne sărutam lung, ma pipaia pe picioare, fund, spate, gat, apoi m-a pus deasupra lui. Incercam sa evit sa ma pun pe..., dar el m-a pus exact acolo. Am continuat sa ne sărutam și sa ne pipaim. La un moment dat ne am oprit ca trecea cineva. laughing)
Părere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prea poate fi considerat sau apreciat ca fiind un petting autentic ceea ce s-a intamplat fiindca aceasta activitate reclama un pic mai multa "implicare". big grin Trebuie sa stii ca de fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. Aspectul cel mai important insa se refera la faptul ca in timpul petting-ului autentic totul este permis, adica cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, DAR este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Unele persoane spun ca a fost, altele ca nu a fost?
Pai cu cate persoane ai dezbatut chestia asta? e aiurea, indiferent ce a fost, a fost ceva intim, intre voi doi, te apuci sa faci referendum ca sa stabilesti ce a fost? nu e frumos, ntz, ntz...

| LoveSleep a răspuns (pentru Kaℓi):

Eh, cu cine, cu prietenele ei. Crezi că nu era nerăbdătoare să le spună că a stat pe el, la 11 cm de pământ?

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Kiss and tell, "gen".

| RAY a răspuns:

Da draga mea esti gravida, asta vrei sa citesti nu? e un inceput bun de iubire

| Emilian65 a răspuns:

Ce ati facut voi, a fost doar o joaca de copii. Alta data sa nu mai faceti asa ceva, ca aceasta joaca se transforma in sex normal.

| alexialisa explică (pentru Emilian65):

Nu se transforma dacă ai grija și știi când sa e oprești.

| AndreiGavril888 a răspuns:

Ce parere visezi? Ce vrei sa auzi? Wtf