| nothingelsematters a întrebat:

Sunt in primul an de facultate si sunt intr-o relatie de un an cu un baiat, insa problema e ca nu mai simt multe pentru el, iar el ma iubeste foarte mult desi asa a fost si pentru mine pana acum cateva luni.La cursuri am intalnit un baiat care mi-a sucit mintile, e foarte diferit de ceilalti, eu nu am vorbit cu el pana acum insa am o prietena mai tupeista care s-a dus sa-l intrebe pentru mine cum il cheama si de la ce specializare e. e foarte timid si stiu ca are banuieli ca aceea sunt eu care a trimis-o intrucat de cate ori se uita la mine raman ca o idioata cu privirea spre el mult timp si de atunci cand am inceput sa fac asta ma cauta mereu cu privirea.as vrea sa fac ceva pentru ca innebunesc, pentru ca 90 % din timp ma straduiesc sa-mi amintesc fata lui, pentru ca nu am mai simtit asta pana acum si pentru ca starea mea depinde de prezentele lui la scoala, daca nu vine sunt dispusa sa plec acasa (. eu stau la camin si el in acelasi camin.)imi dati va rog niste solutii? imi cer scuze daca am plictisit lumea cu aceste randuri insa nu am mai putut tine in mine si nu am cui sa spun. m-am gandit sa ii scriu pentru ca nu cred ca pot sa ii spun in fata

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai indragostit,draga mea.
Si rau de tot,sa stii!
Vorbeste cu baiatul care te iubeste si cere-i o pauza,in ideea unei viitoare despartiri,nu are sens sa-l chinui, tu pentru el nu mai simti aproape nimic.
Si, incearca sa te apropii de cel care iti place.Cunoaste-i colegii,prietenii,incepe sa-l saluti,fa ceva!
Vine vacanta de iarna si sesiunea.
E cazul sa-ti reglezi conturile,pentru ca in conditiile astea,nici sarbatori n-o sa ai,nici examenele n-o sa ti le iei!
Te vei zbate mereu intre cei doi baieti,unul te iubeste,de celalalt te-ai indragostit si vei fi mai mult decat confuza, hotarari nu vei putea lua.
Asa ca, foloseste-ti logica ce ti-a mai ramas si lamureste lucrurile.
Succes!

| alexutza003 a răspuns:

Este urat sa stai cu cineva atunci cand sentimentele tale nu mai sunt la fel cu ale lui il faci si pe el sa sufere si suferi si tu dupa altcineva cel mai bine ar fi sa pui capat acestei relatii nu are rost sa te gandesti vai daca nu o sa ma mai iubeasca nimeni ca el? este o prostie asta oricum nu poate iesi ceva frumos atunci cand sentimentul nu este reciproc. Unul din cele mai importante lucruri pe care este bazata o relatie poate cel mai important este iubirea.Iar legat de celalalt baiat ia-ti inima in dinti si spune-i adevarul probabil si el simte acelasi lucru pentru tine.
Bafta in continuare!

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, " Nuda vrabia din mana pe cioara de pe gard", nu stii daca nu o sa fii ranita.Cred ca toti am fost in situatia ta, adica intotdeauna o sa vezi baieti/fete mai frumoase/i decat prieten/a ta(u). Daca el te iubesteste cu adevarat nu ar trebui sa ii dai cu piciorul ca poate in viitor o sa iti para rau si o sa mai vrei sa ai pe cineva care sa te iubeasca la fel de mult dar nu o sa mai gasesti. Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat